Halujen katoaminen

ahdistunut20

Hei olen 20-vuotias mies ja erittäin huolissani tämänhetkisestä tilanteestani. Tyttöystäväni lähti vaihtoon kolmeksi kuukaudeksi 2 viikkoa sitten ja meidän olisi tarkoitus tavata viikon päästä. Olemme seurustelleet vuoden. Elämäni on pyörinyt naiseni ympärillä hyvin voimakkaasti, asuimme yhdessä, olimme onnellisia ja olimme suunnitelleet tulevaisuutta yhdessä. Seksiä harrastimme vähintään 5 kertaa viikossa, toisaalta itse olisin pystynyt useamminkin.

Ongelmani on, että siitä asti kun tyttöystäväni lähti, haluni ovat olleet täysin jäissä. Tyttöystävä soittelee jatkuvasti ja kertoo miten on kiimainen ja harrastimme jopa puhelinseksiä, jossa näyttelin että olisin saanut, vaikka todellisuudessa minulla ei edes seissyt.

Stressasin tyttöystävän lähtöä jo kuukausia ennen, mutta sillon ei ollut vielä mitään oireita. Minua stressaa tyttöystävän jatkuva yhteydenpito, tuntuu että on pakko vastata ja olla mahdollisimman viehättävä, ettei hän vain löydä uudesta paikasta jotain toista. Jotenkin en ajattele hänestä samalla tavalla kuin ennen. Ikävä on valtava ja rakastan häntä ja haluan viettää loppuelämäni hänen kanssaan.

Tilanteeni on sietämätön. Opiskelu tuntuu erittäin vastenmieliseltä, mikään ei kiinnosta, edes bileet. Ruokahalu kadonnut (olen laihtunut 6kg). Treenaaminen ei kiinnosta. Lisäksi saan ahdistuskohtauksia, joissa saatan purskahtaa itkuun. Kaikki alkoi tyttöystävän lähdöstä.

Olen nyt siis menossa viikon kuluttua tapaamaan tyttöystävääni ja hän odottaa tietysti villiä seksiä, jota olemme tähän asti harrastaneet aina minun aloitteestani. En ole kuitenkaan kyennyt onanoimaan kahteen viikkoon, koska en ole saanut seisokkia. Mitään seksuaalisia halujakaan ei ole. Olen yrittänyt katsoa pornoa laidasta laitaan yms. Mikään ei vain kiihota!

Normaalisti olen ollut kuin pahainen elukka, joka on jatkuvasti kiimainen, tarttunut vain naisestani kiinni ja pannut kuin ******. Tämä yllättävä muutos on saanut minut täysin sekaisin ja pelkään ties mitä...

1

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei, ongelmasi on selvästi psyykkistä. Olet ahdistunut ja stressaantunut tästä elämäntilanteesta, joka on ollut sinun ja tyttöystäväsi välllä. Sinussa ei ole mitään vikaa fyysisesti, kun olet kuitenkin ollut normaalisti seksipeto. Minusta sinun pitäisi puhua naisellesi asiasta ja hän varmasti ymmärtää, jos rakastaa sinua. Tuo ongelmasi on ohimenevää, usko pois. Lippu korkealle ja älä ressaa turhia! =)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      289
      7486
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      53
      3933
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3438
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3171
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2854
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      38
      2654
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      49
      2508
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      53
      2263
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      2053
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      99
      1911
    Aihe