Rimmelin päivävoiteesta...

stay matte

Olen ollut kestokäyttäjä jo useamman vuoden, sillä voide on ihanan peittävä, mutta ei liian tunkkanen. Eilen käväsin kosmetiikkaosastolla ostelemassa uutta, kun vanha alkoi loppua. Eka pelkäsin, ettei kaupassa ole sitä, mut sit löysinkin uudistuneen tuubin. No, en siitä niin välittänyt,sillä ihan sama missä putkilossa voide on.
Aamulla huomasin heti kun levittelin sitä iholle, että se ei enää ollut samanlaista ku ennen. Ohitin kuitenkin harmistuksen, sillä voide peittää hyvin.
Sitten tulikin ongelma, kun olin laittamassa puuteria..:( Tämäkin samaa Rimmelin Stay Mattea) Puuteria oli vaikea laittaa, ku iho oli niin kostean tuntunen ja puuterivippakin oli sit ällön tuntunen.
Nyt mua harmittaa vietävsti, ku hyvä meikkivoide on pilattu!!!! Iholla oli koko päivän semmonen kostea tuntu. :/
Mitä voi tehdä, että ton puuterin sais laitettua? Mä tarvin sitä kumminki, kun iho on ajan myötä kärsinyt. On joskus näppylöitä ja couberosa on lisääntynyt.

1

97

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rimmelin Stay Matte

      Perun eilisen kirjoitukseni. Tajusin tänä aamuna laittaa voidetta vähän nuuemmin, niin eipä enää olut märän tuntuinen ja puuterikin levittyi hyvin. Tulee olemaan muutes riittoisa putkilo, kun sitä tarvii laittaa niin vähän. Kumminski se peittää erinomaisesti ihon virheet. Vitsi, että mä oon tästä iloinen. Niin juu..senkin huomasin, ettei mun tartte töissä olla koko ajan laittelemassa puuteria ja korjaamassa meikkiä, ku iho pysyi ihanan kiillottomana. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      181
      1505
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      84
      1312
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1048
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      879
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      773
    6. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      9
      711
    7. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      646
    8. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      103
      602
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      586
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      557
    Aihe