Mies joka on lasten takia vaimonsa kuristuspannassa, miten sen voisi pelastaa kun jo pussaamisestakin ruoskii itseään viikkokausia kiinnijäämisen pelossa?
Tossun alta pelastaminen
Töttöröö
5187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Keskity nyt vaan "pelastamaan" niitä vapaita miehiä.
Anna aviomiesten ja isien olla.
Välillä kyllä miehiä pidetään niin huonosti että jos olisi koira soittaisin eläinsuojeluun, ihan säälittää :(
Huh huh: et sä ketään ole pelastamassa vaan tuhoamassa perhettä! Hänen lapsensa ne sitä pelastamista kaipaisivat -juuri sinun kaltaisiltasi ihmisiltä.
Eikö se nyt ole jo ihmisoikeuksien vastaista ettei mies saa käydä edes postilaatikolla
Ne lapsetkin tajuavat kyllä, että isällä ja äidillä ei ole kaikki hyvin. Juuri sinunkaltaisesi ihmiset kuvittelevat, että lapsi tarvitsee molemmat vanhemmat, kun tosiasia on niin, että lapsi kyllä tarvitsee sekä isän ja äidin, muttei näiden kahden tarvitse elää yhdessä. Kituuttaa kipeässä ja alistavassa suhteessa.
On se yksi ******** että kuvitellaan asioiden olevan niin mustavalkoisia. Lapset noissakin asioissa kärsivät eniten. Saavat täysin vääränlaisen kuvan parisuhteesta.
Ja ap:lle: Lykkyä tykö! Toivottavasti saisit tuon miehen ymmärtämään oman parhaansa. Ehkä se menee hänelle jakeluun jossain vaiheessa.