Onko jollakin kokemusta kyseisestä meikkivoiteesta.Jos viitsisitte pienen tynkäistä arvostelua laittaa kiitos
Vastaukset 4
- staymatte
Tykkäsin meikkivoiteesta, mutta rimmelin stay matte on kyllä mielestäni parempi :)
- ...
Itse en tykkää rimmelin meikkivoiteesta yhtään
- mustaaglitteriä
Tarkoitatko sitä beigessä tuubissa olevaa Stay Matte- meikkivoidetta vai sitä Stay matte vaahtomeikkivoidetta?
Mielestäni tuo Stay matte on tosi huono meikkivoide, jos tarkoitat sitä beigessä tuubissa olevaa. Ostin joskus alennuksesta ja voin sanoa, että Stay matte on surkein meikkivoide mitä olen koskaan kokeillut.
Vaaleinkin sävy on liian tumma ja oranssi.(vaikken ole mikään yybervaalea) Meikkivoide ei myöskään levittynyt hyvin ja alkoi "kuoriutua" ihosta jo muutaman tunnin jälkeen, vaikka olin kiinnittänyt meikkivoiteen puuterilla. Ja mattapinnasta ei tietoakaan, vaikka voiteen nimi antaa niin olettaa. Ja mielestäni pakkaus on varsin tylsä, mutta tämä lienee makuasia :)
Rimmelin Stay Matte puuteri on hintaansa nähden laadukas, mutta Stay Matte meikkivoide oli kyllä pettymys!
Oon kokeillut Natural Code meikkivoidetta yhden näytepakkauksen, ja mielestäni se on ihan ok- tuote. Ei kovin peittävää, sopii jos iho on koht hyvässä kunnossa.Mielestäni vaatii päälle kevyen puuteroinnin. Sävyjä on hyvin ihan vaaleillekin, kun kaupassa kävin katselemassa, eikä ole kovin kalliskaan.
- hyvääon
oon käyttäny sitä jo kauan ´ja heti ihastuin, tosi joskus sekotan sitä toisen vähän peittävämmän kanssa, mut jollei kauheeta aknee ole niin kannatan! oon aina tykänny paljon :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu561344- 26980
- 78827
- 64758
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69744- 47714
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131665Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.10632Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i12615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31595- 85585
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45550- 4542
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �126535Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24493- 92486
- 36465
- 16461
Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113454- 36447