lumene natural code meikkivoide?

+++++???+??

Onko jollakin kokemusta kyseisestä meikkivoiteesta.Jos viitsisitte pienen tynkäistä arvostelua laittaa kiitos

4

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • staymatte

      Tykkäsin meikkivoiteesta, mutta rimmelin stay matte on kyllä mielestäni parempi :)

      • ...

        Itse en tykkää rimmelin meikkivoiteesta yhtään


      • mustaaglitteriä

        Tarkoitatko sitä beigessä tuubissa olevaa Stay Matte- meikkivoidetta vai sitä Stay matte vaahtomeikkivoidetta?

        Mielestäni tuo Stay matte on tosi huono meikkivoide, jos tarkoitat sitä beigessä tuubissa olevaa. Ostin joskus alennuksesta ja voin sanoa, että Stay matte on surkein meikkivoide mitä olen koskaan kokeillut.
        Vaaleinkin sävy on liian tumma ja oranssi.(vaikken ole mikään yybervaalea) Meikkivoide ei myöskään levittynyt hyvin ja alkoi "kuoriutua" ihosta jo muutaman tunnin jälkeen, vaikka olin kiinnittänyt meikkivoiteen puuterilla. Ja mattapinnasta ei tietoakaan, vaikka voiteen nimi antaa niin olettaa. Ja mielestäni pakkaus on varsin tylsä, mutta tämä lienee makuasia :)
        Rimmelin Stay Matte puuteri on hintaansa nähden laadukas, mutta Stay Matte meikkivoide oli kyllä pettymys!

        Oon kokeillut Natural Code meikkivoidetta yhden näytepakkauksen, ja mielestäni se on ihan ok- tuote. Ei kovin peittävää, sopii jos iho on koht hyvässä kunnossa.Mielestäni vaatii päälle kevyen puuteroinnin. Sävyjä on hyvin ihan vaaleillekin, kun kaupassa kävin katselemassa, eikä ole kovin kalliskaan.


    • hyvääon

      oon käyttäny sitä jo kauan ´ja heti ihastuin, tosi joskus sekotan sitä toisen vähän peittävämmän kanssa, mut jollei kauheeta aknee ole niin kannatan! oon aina tykänny paljon :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1853
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1640
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1215
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1098
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      978
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe