1950's Party Hop

DJ Diana

Miten kokoan soittolistan 1950s Party -tyyliseen iltaan? Paljon hyvää laadukasta musiikkia tietysti, ja kun illan teema on Early 1950s - 1950-1954, ei tietenkään mitään vuotta 1954 uudempaa, se on selvä.

Mutta mietin vain, esim. että soitanko hitaita kappaleita esim. 10 kappaleen välein, useammin vai harvemmin? Soitanko joka artistilta vain yhden kappaleen vai useampia? Ja jos useampia, soitanko useamman heti peräkkäin vai pitkin iltaa?

Haluaisin tehdä ensimmäisen DJ-"keikkani" hyvin, vaikka aloittelija vasta olenkin enkä saa palkkaa vaan ihan omaksi ilokseni siinä kun toistenkin iloksi lähden levyjä pyörittelemään ja fiilistelemään. :) Me tanssitaan koko ilta, suunniteltiin jotain 5-6h juttua ja ehkä n.klo21-22 aloitellaan.

Omalla porukalla kun ollaan niin osaan sanoa että kyllä jaksaa tanssia niin pitkään, varmasti pitempäänkin! :D Eikä MEIDÄN bileissä alkoholi ole se pääasia, vaan yhdessäolo ja TANSSI!

Kiitos avusta! :) Ja joo, totta, voisin kysyä illan tanssijoilta mitä HE toivoisivat, niin, kysynkin - mutta haluaisin vähän aitoa 1950-luvulle tyypillistä otetta, samoin kuin vähän ulkopuolisten mielipidettä tähän. Kiitos avusta vielä kerran ja ihanaa kevättä! :)

2

162

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DJ Diana

      Joo kiitos vaan asiallisesta avusta! :( Opinpa olemaan kyselemättä! Täältä ei ainakaan kannata kysellä. :(

    • ZZ Zeppeline

      Ei noin vanhaa kuuntele enään kukaa! :D

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      891
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      92
      858
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      766
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      3
      730
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      594
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      63
      585
    7. Meinasin tukehtua juomaan :D

      ihan jäätävä maha sulla 🤣🤣🤣 m-n ihmekö kun oot sinkku
      Ikävä
      68
      584
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      184
      559
    9. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      551
    10. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      533
    Aihe