nii se vain on

1467

Juu vanha suola janottaa. Haluan sillälailla exää, että hän asuisi omassa boxissaan mutta kävisi mulle tekemässä kaikki remonttityöt, ajeluttaisia mua mökillä ja sieltä pois, ei ole mulla ajokorttia, myös kauppareissut ja veisi kyläilemään pisimmille reissuille.

Juteltaisiin entisitä hyvistä asioista, ei ikävistä. Olisi kiva olla kun joku huoltaisi talon, ettei mun tarvitsisi niihin puuttua. Siivotakin se voisi kun en millään jaksa moista hommaa tehdä ja toisekseen kuka nyt tässä asemassa siivoomaan alkaisi.

Rahaa mulla kyllä on mutta en halua tuhlata kun eksä kyllä tekee ihan ilmaiseksi. Se on köyhä mutta siitä viis, olenhan pyärättänyt sille kersan, joka kylläkin on jo aikuinen ja aina olen pitänyt siitä huolen että sei ole liiemmälti toista vanhenpaansa oppinut tuntemaan, arvostamaan.

Nyt kun vanhuus alkaa kolkuttamaan ovelle eksälle alkaa olla käyttöä ja kersakin tarvitsee jatkuvasti apua. Pikkkusen mielistelen ja annan sen uskoa että ...niin annan uskoa ja uskon asiaksi se jääkin.

Hitot minä siitä kärsiikö eksän nykyinen. Olen tottuut että saan kaiken hakuamani ja todellakin saan olen sen verran arvokas ja hyvä tyyppi. Paras apuni on manipulointi sen minä osaan loistavasti ja yksi hyvä myös, syyllistäminen. Niillä pääsee pitkälle.

Olen paras.

2

357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä paras

      Sori vain, et ole paras vaan minä. Olen sen tatuoinut itseeni. MINÄ olen PARAS, idiootti...

      • minä11111

        Osu ja upposi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45281
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      176
      10821
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8498
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      2850
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1485
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1470
    Aihe