nii se vain on

1467

Juu vanha suola janottaa. Haluan sillälailla exää, että hän asuisi omassa boxissaan mutta kävisi mulle tekemässä kaikki remonttityöt, ajeluttaisia mua mökillä ja sieltä pois, ei ole mulla ajokorttia, myös kauppareissut ja veisi kyläilemään pisimmille reissuille.

Juteltaisiin entisitä hyvistä asioista, ei ikävistä. Olisi kiva olla kun joku huoltaisi talon, ettei mun tarvitsisi niihin puuttua. Siivotakin se voisi kun en millään jaksa moista hommaa tehdä ja toisekseen kuka nyt tässä asemassa siivoomaan alkaisi.

Rahaa mulla kyllä on mutta en halua tuhlata kun eksä kyllä tekee ihan ilmaiseksi. Se on köyhä mutta siitä viis, olenhan pyärättänyt sille kersan, joka kylläkin on jo aikuinen ja aina olen pitänyt siitä huolen että sei ole liiemmälti toista vanhenpaansa oppinut tuntemaan, arvostamaan.

Nyt kun vanhuus alkaa kolkuttamaan ovelle eksälle alkaa olla käyttöä ja kersakin tarvitsee jatkuvasti apua. Pikkkusen mielistelen ja annan sen uskoa että ...niin annan uskoa ja uskon asiaksi se jääkin.

Hitot minä siitä kärsiikö eksän nykyinen. Olen tottuut että saan kaiken hakuamani ja todellakin saan olen sen verran arvokas ja hyvä tyyppi. Paras apuni on manipulointi sen minä osaan loistavasti ja yksi hyvä myös, syyllistäminen. Niillä pääsee pitkälle.

Olen paras.

2

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä paras

      Sori vain, et ole paras vaan minä. Olen sen tatuoinut itseeni. MINÄ olen PARAS, idiootti...

      • minä11111

        Osu ja upposi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      169
      3171
    2. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      63
      1985
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      33
      1955
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      198
      1890
    5. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      26
      1870
    6. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      83
      1303
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      91
      1245
    8. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      244
      1180
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      190
      1176
    10. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      24
      1137
    Aihe