Tarkoituksena olisi ostaa kotikäyttöön joku pieni mallintava vahvistin. Tässä olis pari vaihtoehtoa joita olen ajatellut. Kumpaa suosittelette? Hyvät ja huonot puolet..
Fender G-DEC Junior
http://verkkokauppa.brr.fi/fender-gdec-junior-p-1031.html
Vox Mini 3 G2 BK
http://www.thomann.de/fi/vox_mini_3_g2_bk.htm
Mallintava vahvistin
2
267
Vastaukset
- NoJust...
Fenderistä ei oo kokemusta, mutta tota Voxia oon joskus liikkeessä testaillu. Oli pienoinen pettymys, kun noita Voxin mallintavia on muuten kehuttu. Ajattelin, että jos tuo olisi Rolandin Micro Cuben "kellistäjä", mutta pikkasen vaisu kuva kyllä jäi?!
- jijijijijijiojojllj
zekkaa ainakin Fender Mustang II v.2
vaikka on kalliimpi kuin nuo mainitsemasi niin äänen laatu on parempi
ja saat pienellä lisäsatsauksella rahallisesti sitten tuon 12" isomman kajarin mikä itsessään noiden tapauksissa tuo myös osaltaan parempaa äänen laatua ja tarvittaessa potkuakin isommalla volalla ääneen.
tuo gdec on aikansa eläny malli ja tuosta VOX ministä en lähde arpomaan
mutta tuskinpa irtoaa kovinkaan hyvää ääntä, pieni boxi ja pieni kajari, en usko että hönkii sellaista elämää ääneen mitä haluat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 32027946
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?542348- 2021691
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien441690Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1561606- 341361
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.461114- 1221038
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex99947Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30942