Kumpi lähtee ensin

Kumpi lähtee ensin, käteis-Jyrki vaiko autovero?

Kertokaapa palstan kunnioitetut asiantuntijat, jotka olette jo useiden vuosien ajan ennustaneet autoveron poistumisen, ja vieläpä aivan oikein, että olisiko tämä nyt vihdoinkin se lopullinen niitti autoverolle?
385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Autovero ei ainakaan lähde pois. Autoveron nimi vain muutetaan, saadun tiedon mukaan korvaajaksi suunnitellaan nimikettä "autoveron poston korvausmaksu".

Äänestä

Taitaa nousta, kun jykä lähtee...

Äänestä

Jykä lähtee, vero jää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄläUntaNää kirjoitti:

Kumpi lähtee ensin, käteis-Jyrki vaiko autovero?

Kertokaapa palstan kunnioitetut asiantuntijat, jotka olette jo useiden vuosien ajan ennustaneet autoveron poistumisen, ja vieläpä aivan oikein, että olisiko tämä nyt vihdoinkin se lopullinen niitti autoverolle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu