Tehdäänkö UltraShape -toimenpiteitä Turussa, ja jos, niin missä? Googlekaan ei osannut kertoa. Entä ketkä niitä tekee Helsingissä?
Onko kokomusta ko. hoidota? Toimiiko?
Onko kokomusta ko. hoidota? Toimiiko?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Turusta en tiedä mutta Helsingissä tekee Eiran Sairaala ja Siluetti.
Siskoni kävi hoidoissa ja ihan selvät tulokset. Kävi myös edullisissa kavitaatio-hoidossa vuoden verran, ja parilla hoitokerralla sai paremmat tulokset ultrashapella kuin aiemmilla hoidoilla, eli kyllä se ainakin jotenkin toimii.. =)
Konsultoiva sairaanhoitaja sanoi että kaikille hoito ei sovellu, jos ei ole riittävästi rasvaa ei kannata tehdä, Puhui myös jostain rasvan sijainnista/syvyydestä/tms, jotain rasvaa ei pysty tuhoamaan ultraäänellä. Vastaavasti jos on ihan valtavasti ei kannata silloinkaan tehdä - tuloksia saadaan kyllä, mutta asiakas tuskin on tyytyväinen siihen muutaman sentin pienentymiseen jos hoidon jälkeen on edelleen omissa silmissään yhtä iso.