Kokeeko kukaan muu selvää vapinaa ja kovaa heikotusta nutrauksen aikana? Mulla vapisee koko keho ja etenkin jalkojen lihakset ei meinaa toimia ja vapisee. Lisäksi on sellainen unenomainen tunne koko ajan, epätodellinen olo.
Vaikka kuinka kärsin ja olen ollut tällä 500 kalorilla, niin enpä juuri ole laihtunut. Mites muut? Onko teillä helppoa nutrata?
Heikotus ja vapina nutrauksessa
4
288
Vastaukset
- ap.
Eli ilmeisesti kukaan muu ei tällaisesta kärsi. Selvä.
- Hypoglykemia syynä
Kuvaamasi oireet ovat alhaisen verensokerin oireita. Nutraus ei selvästi sovi sinulle. Syö 5-7 ateriaa päivässä, joista saat yhteensä 500-800kcal/vrk alle kulutuksesi, niin laihdut puoli kiloa viikossa. Se on terveellinen tahti laihduttaa ja johtaa pysyvämpiin tuloksiin kuin Nutraamalla. Älä mene alle 1500kcal/vrk. Juo 1,5-2l vettä päivässä, helteellä ja ahkerasti likkuessa enemmänkin.
- Sardoninen
Pikanopea laihtuminenhan on yhtä suurta humpuukia. Jos joku pystyy viikossa lihottamaan itseään viidellä kilolla, niin ehkä hän pystyy viikossa myös laihtumaan viisi kiloa? Kokemuksia?
- ...
itse olen normaalipainoinen.maanantaina aloitin nutraamisen ja viikon nutraan.painoa on lähtenyt muutamassa päivässä 2 kiloa.eikä haittaa vaikka ovat nesteitä.olen jaksanut käydä kuntosalilla nutraamisesta huolimatta.mittani ovat nyt 167/58.Olen aikaisemminkin nutrannut ja kilot eivät ole tulleet takasin.Olen laihtunut nyt yhteensä 32 kiloa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713518
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m851536Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251269- 1581222
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192988- 35971
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16953Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57832Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk92794- 62745