Kokeeko kukaan muu selvää vapinaa ja kovaa heikotusta nutrauksen aikana? Mulla vapisee koko keho ja etenkin jalkojen lihakset ei meinaa toimia ja vapisee. Lisäksi on sellainen unenomainen tunne koko ajan, epätodellinen olo.
Vaikka kuinka kärsin ja olen ollut tällä 500 kalorilla, niin enpä juuri ole laihtunut. Mites muut? Onko teillä helppoa nutrata?
Heikotus ja vapina nutrauksessa
4
342
Vastaukset
- ap.
Eli ilmeisesti kukaan muu ei tällaisesta kärsi. Selvä.
- Hypoglykemia syynä
Kuvaamasi oireet ovat alhaisen verensokerin oireita. Nutraus ei selvästi sovi sinulle. Syö 5-7 ateriaa päivässä, joista saat yhteensä 500-800kcal/vrk alle kulutuksesi, niin laihdut puoli kiloa viikossa. Se on terveellinen tahti laihduttaa ja johtaa pysyvämpiin tuloksiin kuin Nutraamalla. Älä mene alle 1500kcal/vrk. Juo 1,5-2l vettä päivässä, helteellä ja ahkerasti likkuessa enemmänkin.
- Sardoninen
Pikanopea laihtuminenhan on yhtä suurta humpuukia. Jos joku pystyy viikossa lihottamaan itseään viidellä kilolla, niin ehkä hän pystyy viikossa myös laihtumaan viisi kiloa? Kokemuksia?
- ...
itse olen normaalipainoinen.maanantaina aloitin nutraamisen ja viikon nutraan.painoa on lähtenyt muutamassa päivässä 2 kiloa.eikä haittaa vaikka ovat nesteitä.olen jaksanut käydä kuntosalilla nutraamisesta huolimatta.mittani ovat nyt 167/58.Olen aikaisemminkin nutrannut ja kilot eivät ole tulleet takasin.Olen laihtunut nyt yhteensä 32 kiloa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4567745Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään742993Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211911