Nato ja EU ulos Ukrainasta

Nato ja EU vaarantavat koko Euroopan turvallisuuden osallistuessaan Ukrainan vallankaappauksen. Suomen olisi korkea aika muistaa sotamies Honkajoen sanat. "Ja lopuksi yleensä ja erikseen, varjele Suomen herroja, etteivät ne toista kertaa löisi päätään Karjalan mäntyyn. Amen."
368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

miultkii men pisnes lappees ku ruplal ei ennää soap
mittää ostoo euromaast hyö joutuu telavoimaa ruplat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liian myöhäistä? kirjoitti:

Nato ja EU vaarantavat koko Euroopan turvallisuuden osallistuessaan Ukrainan vallankaappauksen. Suomen olisi korkea aika muistaa sotamies Honkajoen sanat. "Ja lopuksi yleensä ja erikseen, varjele Suomen herroja, etteivät ne toista kertaa löisi päätään Karjalan mäntyyn. Amen."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu