helluntaiksi heila

löyt yykö pohjois karjasta heilaa helluntaiksi
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käys kysee että lähteekö Putin treffeille kanssasi.

Äänestä

Pian tulee kiire, mikäli mielii kesällä heilastella yhtään kenenkään kanssa. Luojan lykky helluntai on tänä vuonna kuitenkin verrattain myöhään.

Mietin kyllä, mistä mokoma sanonta tulee. Joltain Negatiivareiden pessimistisiiven kätyreiltä? Pikainen googlaus johdatti jollekin keskustelupalstalle, jossa joku tiesi (eli kyse ei ole tästä palstasta) että entisaikaan "palkollisilla" oli helluntain aikaan sopivasti vapaata kevätkylvöjen jälkeen, ennen heinäntekosesonkia.

Nyt kun oikein mietin, niin kesälomani alkaa juuri helluntaiviikonloppuna. Taidan lähteä riiuulle heti ekana lomailtana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mickjagger kirjoitti:

löyt yykö pohjois karjasta heilaa helluntaiksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu