aloitan 23 pv mehupaaston ja sen jälkeen jatkan 5.2 dieetillä :)

perhoseksi

saisinko täältä tsemppii? aion pudottaa viisi kiloa painoa.... :) neuvoja ja tsemppii :) ois ihana saada täältä asiallisesti semmosta :) (aloitan siksi tuolloin koska mulla on syndet 22.pv ja tuolloin otan kakkua kun tulee juhlavieraita :)

4

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Et tule onnistumaan. Koittakaa nyt vittu jo tajuta että ne pari kiloa jotka ton kaltasilla dieteillä lähtee on nesteitä, loput sitten pääosin lihasta. Tehkää joko kunnolla tai älkää tehkö ollenkaan.

      Ei heru tsemppiä henkilölle joka on liian laiska opettelemaan perusasioita.

    • älä ole hullu

      Tsemppiä et ainakaan saa, tuohan on jo kuolemanvaarallista. Terveen ihmisen paasto kestää korkeintaan kymmenen päivää ja sitäkään eivät kunnolliset lääketieteen asiantuntijat suosittele.

      Ja rajun paaston jälkeen EI TODELLAKAAN aloiteta kermakakulla, vaan pikku hiljaa helposti sulavilla hiilihydraattipitoisilla jutuilla, kasviksilla, hedelmillä, vähäsuolaisella puurolla jne.

      Ota seuraavat kolme viikkoa kevyesti ja liiku paljon, niin saat rasvaa palamaan siinä kolmisen kiloa ja nesteitä pois parin kilon verran. Mehupaastolla lähtee kyllä varmasti kymmenenkin kiloa, mutta juuri kuten edellinen sanoi, rasvaa siitä on ne samat kolme kiloa ja loput nestettä ja lihasta. Lihasta tuskin haluat menettää?

    • perhoseksi

      minä tarkoitin et oon mehupaastolla vain 3-4 päivää..... :D ja sitten 5.2 dieetti perään noin kuukausi..ennen kesää tahdon laihtua hiukan.ja joo mä harrastan jo liikuntaa kyllä mut tuntuu et LIHON vain liikunnasta :(

      • Tietysti lihot jos lapioit sitä ruokaa oikeen kahella kädellä. Laihtuminen on kiinni ruokavaliosta. Jospa unohtaisit tollaset dietit ja tekisit pysyvän muutoksen ruokavalioon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4652
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1947
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1630
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      132
      1186
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1121
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1056
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      953
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      916
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      882
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      848
    Aihe