Miksi chrome ei aukea?

7+9

Poistin vanhan Chromen 2012,ympyrää piti painella viitisen kertaa ennen kuin
aukesi.Latasin uusimman Chromen,ei auennut lainkaan,poistin senkin.

5

1001

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yhteensopivuus ongelma tai sitten koneelle on jäänyt poistosta Chromen tiedostoja ja kansioita.

    • asdfasdfasdfasdfds

      "ympyrää piti painella viitisen kertaa ennen kuin aukesi."

      Todennäköisesti ohjelma vain aukesi hitaasti ja klikkailusi pahensi asiaa. Koneessa saattoi olla monta chrome.exe -prosessia päällekkäin, jotka sekoittivat toisiaan. Jos on hidas kone, pitää olla kärsivällinen. Päällekkäiset prosessit näet ctrl-alt-del -> start task manager (tehtävienhallinta på finska) ja välilehti processes.

      1) Miten poistit sen? Jos et käyttänyt poistamiseen lisää/poista ohjelma -toimintoa, vaan poistit pelkästään tiedostot, rekisterissä on nyt tyhjiä viittauksia olemassaolemattomiin tiedostoihin, joka voi aiheuttaa ongelman. Tähän voi ehkä auttaa ccleaner.

      2) Mitä jos vaihdat Firefoxiin. Itse pidän sitä selvästi parempana ja monipuolisempana. Chromea olen kokeillut pariin kertaan, enkä koskaan pitänyt siitä.

    • Firefoxsiin en itse alkaisi vaihtamaan. Se tuntuu jotenkin hitaalta verrattuna Chromeen ja se kaatuilee usein. (Kokemuksia on)

      • eino ikivihreä

      • Pyyhis
        eino ikivihreä kirjoitti:

        Chromessa on omat ongelmansa.
        "
        Nyt selaimesta on paljastunut vakava turvallisuuspuute, joka saattaa päästää hakkerin kytkemään päälle tietokoneen mikrofonin ja kuuntelemaan sekä tallentamaan tekstimuodossa sen kautta käyttäjän keskusteluja."

        http://www.kauppalehti.fi/etusivu/suosikkiselaimesta paljastui vakava turva-aukko/201404671501?ext=rss

        FF ei ole koskaan kaatuillut omassa koneessa Ubuntun tai Windowsin puolella. Android -versio joskus kaatuu, jos painelee takaisin -nappia liian nopeasti. Kokeilin joskus Chromea mutta en pidä siitä, enkä käytä sitä Androidillakaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      115
      5253
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      437
      1669
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      199
      1183
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1153
    5. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      20
      1119
    6. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1040
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      941
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      931
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      896
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      846
    Aihe