Tässä Arhinmäen kirjoitus siitä, kuinka tavallisilta ihmisiltä leikkaamiselta, olisi voitu välttyä, tulosta voi tehdä ilman alistamista, Vasemmiston kautta:
http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2014/toisenlainen-politiikka-on-mahdollista-2/
Kannattaa muutenkin käydä lukemassa noita Arhinmäen kirjoituksia, siellä on näkemystä ja asiaa, sitä mitä valtamediat eivät meille kerro.
25.4 Mielenosoitukseen mukaan kaikki eduskuntalon eteen, mahdollisimman paljon ihmisiä, ilmoittamaan päättäjille, että nyt riittää veropakolaiseliitin etujenajaminen.
http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2014/toisenlainen-politiikka-on-mahdollista-2/
Kannattaa muutenkin käydä lukemassa noita Arhinmäen kirjoituksia, siellä on näkemystä ja asiaa, sitä mitä valtamediat eivät meille kerro.
25.4 Mielenosoitukseen mukaan kaikki eduskuntalon eteen, mahdollisimman paljon ihmisiä, ilmoittamaan päättäjille, että nyt riittää veropakolaiseliitin etujenajaminen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Arhinmäki pitäisi haastaa oikeuteen hyväuskoisten ihmisten ku-settamisesta. Jätkä uskottelee yksinkertaisille ihmisille mitä tahansa jotta saisi ääniä riittävästi seuraavissa vaaleissa että pääsisi taas eduskuntaan siisteihin sisätöihin ökypalkalla.
Arhinmäki joutuu luopumaan komissaarin paikasta, meneekö Bätman paikkaamaan?
Arhinmäki ei ole komissaarin paikkoja hakenutkaan, vaan koettanut puolustaa Suomen työväestöä, tavallista kansaa, äärioikeiston porvareitten tuhoilta.
http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2014/toisenlainen-politiikka-on-mahdollista-2/
Suomen kansa tulee kiittämään Vasemmistoa seuraavissa eduskuntavaaleissa ja nostamaan sen uudelleen hallitukseen, tulette näkemään.
Arhinmäen äärivasemmistolainen ja äärimmäisen monikultturistinen politiikka olisi erittäin huonoa Suomen työväestölle, tavalliselle kansalle. Vasemmistoliiton kannatus tusikin tulee nousemaan niin kauan, kun sen edustajat töräyttelevät toinen toistaan typerämpiä aivopieruja monikulttuurin puolesta.
Itse asiassa kaikkialla Euroopassa työväestö on hylkäämässä perinteiset, monikultturiin ja massamaahanmuuttoon hurahtaneet vasemmistopuoleet ja äänestävät nyt kansallismielisiä puolueita: http://gatesofvienna.net/2013/06/danish-reds-become-danish-nationalists/
Suomessakin - ainakin tällä hetkellä - työväestön on järkevintä äänestää perussuomalaisia. Vasemmistolaisten ns. työväenpuolueiden politiikka on tällä hetkellä niin irrationaalista ja tavallisen kansan tarpeista irtautunutta, ettei niiden äänestämistä kannata edes harkita.
3v leikkas vasemmistokin muiden mukana, sitten piti tehdä silmänkääntötemppu.
Vassut vaadittiin lähtemään haittasi hallituksen työskentelyä
bzxcd
Hallituksessa pitää olla enemmistö ja vasureita on vain muutama hullu prosentti.
Missä ne 3 miljoonan köyhän äänet on? Kai he älysivät jo viime vaaleissa äänestää Vasemmistoliiton kommunisteja ja heidän tasajako ideoitaan?
Se hullu prosenttimäärä on koko ajan kasvussa ja viime aikaisten tapahtumien jälkeen räjähdysmäisessä sellaisessa:
http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2014/toisenlainen-politiikka-on-mahdollista-2/
Veropakolaiseliitin sotilasliittoa ja asebisneksiä ei aleta rahoittamaan. Ne tuhannet miljardit eurot vuosittain, tarvitaan hyvinvointivaltion uudelleenrakentamiseen.
Vasemmistolaiset maanpetturit suksikoot sinne Venäjälle eli täällä ei tarvita teitä desantteja muuna kuin miinan polkijoina.
vaaleissa karvainen pettymys kun se kannatuksen räjähdysmäinen kasvu realisoituu.
Paavo pitäisi haastaa valtakunnanoikeuteen kansan kusettamisestaan, pettämisestään, virkathtävien laiminlyömistä viinan takia ja korruptiorikoksistaan joilla hän hän jakoi rahaa omille kavereilleen ja kääri veroparatiisitileilleen miljoonia veronmaksajien rahoja.
täällä kunnassa on lähes kaikki sukulaisten ja tuttavien työpaikkoja.
Ota vielä yksi kalja, niin näet lisää harhoja.
Tässä totuus siitä, miksi Vasemmisto lähti hallituksesta:
http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2014/toisenlainen-politiikka-on-mahdollista-2/
Se ei hyväksynyt pieni- ja keskituloisilta leikkaamista.
Tavallisen työllä itsensä elättävän ihmisen asioita ei aja Suomessa kuin Arhinmäki ja Vasemmistoliitto.
Ihmetyttää,kuinka "kaulusköyhälistö" äänestää Kokoomusta.Toimisto työläiset,opettajat,ja pikku virkamiehet on täysin aivopestyä porukkaa.
He jos ketkä tarvitsisivat vahvan ammatti liiton surkeita palkkojaan korjaamaan ja vahvan vasemmiston valtakunnan poliitikkaan,
Mutta liian monet heistä äänestää kokoomusta,kun omistavat sentään aatteen,vaikka eivät muuta omistakaan.
Vaikka Kataisen joukko on ajanut Suomen konkurssi tilaan,ei typerykset lopeta kokoomuksen äänestämistä.
Arhinmäki ajaa Ukrainan tilaan.
Moderni ja oikeudenmukainen Vasemmisto, saa kyllä minun ääneni vaaleissa. Rauhaa ja hyvinvointia Suomelle saadaan juuri Vasemmiston kautta.
Vasemmistoliitto ilmoittaa mitä kansa haluaa ja mikä hallitus tulee. Monettako kertaa Arhinmäki tulee jo pääministeriksi :D
Sarkasmikaan ei pelasta enää porvareita, alastulo ja romahdus on edessä, vaikka kuinka v-tuilisitte.
2 miljoonaa suomalaista elää käytännössä syrjäytettynä omassa maassamme. Taloudellinen, henkinen ja fyysinen väkivalta, tulee kalliiksi ja varsinkin veropakolaiseliitin elättäminen valtion, eli kansan selkänahoista.
Nyt riittää mielenosoitus ensi perjantaina, kaikki sinne !
Kolme miljoonaa veropakolaiseliittiin kuuluvaa loispummia elää maassa tekemättä työtä ja laiskottelee veronmaksajien rahoilla.
Nämä laiskuriprkeleet on pakotettava töihin ruoskalla siis työttömät ja muut yhteiskunnan syöttiläiden elättäminen lopetettava.
Jos ei pysty elättämään itseään niin kuolkoon nuo pummit pois.
Vasemmisto on kuoleva aate joten totuttele siihen ajatukseen.
Vasemmisto ei ole mikään "aate", vaan moderni ja oikeudenmukainen suomalainen puolue, se ainut joka enää puolustaa Suomen työväestöä, tavallista kansaa.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3156429/vastikkeellisen-sosiaaliturvan-laajentaminen-–-miksi
Porvareitten sivistystaso on säälittävän alhainen, sitä se pelkän rahan perässä juokseminen ja toistenkin osan ahnehtiminen teettää.
Älkää luovuttako Suomen kansa, vaaleissa Vasenta kehiin ja asiat paranee.
Suomen kansa ei luovuta.
Vasemmistopetos on pysäytettävä ja maanpetokselliset desantit karkotettava Suomesta.
Painukaa hlvettiin Suomesta te maanpetturiprkleet.
vasemmistolainen ei ole ihminen ...eli sen saa tuhota
Näin kuntavaalien alla, kun Bilderberg-Yle ja muut porvarimediat, panostavat populistiporvareiden mainostamiseen, on hyvä muistuttaa mieliin, mistä Vasemmistoliitto varoitti, ennen viime eduskuntavaaleja.
http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3682288-arhinmaki-koyha-kansa-ei-enaa-kiinnosta-perussuomalaisia
Todellakin, PersKokoomusKeput pettivät kaikki äänestäjänsä.
Yhtään vaalilupausta eivät ole pitäneet, ei ole ollut tarkoituskaan, eivätkä koskaan tule pitämäänkään, sillä PERSUT=KOKOOMUS, sama puolue jaettuna kahdeksi, veroparatiiseista Smp-mainoksia myöten suunniteltu kansan- ja maanpetos.
Huomaatteko miten SoiniKatainen laihtui heti, kun ei tarvitse nää köyhien ääniä, eli esittää ylipainoista keski-ikäistä - Nyt voi käydä kuntosalilla Teekutsuliikkeen Audin takapenkiltä, sieltä syvältä Kokoomuksen kainalosta.