schweppes mainos?

mismarullamix

Tää on kyl ihan mahdoton mut kaikkee pitää yrittää:D, muttajoo uus(luulisin) schweppesin mainos jossa joku setä selittää historiallisesti schweppesistä, taustalla soi melko dramaattinen, mielestäni klassiseen lokeroon suuntautuva musa,
ei pahemmin kuulu, mutta mainoksen lopussa kuuluu kivasti. Melko lyhyt mainos, kaikki schweppesin mainokset kahlannu läpi youtubest mitä löytyy mut ei niin ei. Saattaa olla kyseistä mainostakin varten sävelletty mutta jos joku klassisen musiikin harrastelija tai superbiisibongari sattuis tunnistaa.

.Mielestäni myös melko leffamainen, et vois olla tuttu jostain leffastakin, mutjooooo, mun korvalla tuntuu olevan joku pakkomielle rakastua mitä ihmeellisimpiin musisointeihin ja sit jää häiritteen:D jos tiijät, korvani palvovat sua ikuisesta kiitollisuudesta.

7

1791

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mismarullamix

      JA.... Ainakin pyörinyt nelosella ja ruutu.fi:ssä..

    • Löytyi

      Escalan Sarabande :) . Etsin itsekin samaa ja hauskaa, kun joku muukin oli kysellyt. Muistin, että Amerikan Talentissa oli 2011 Russian Bar Trion esiteyksessä sama musiikki ja sitä kautta kaivoin.

    • Löytyi

      Ja alunperin siis Georg Friedrich Händelin Sarabande

    • Anonyymi

      David Bowien biisi Space Oddity

      • Anonyymi

        Onko laulaja Bowien oma tytär?


    • Anonyymi

      Major Tom by David Bowie

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      315
      3714
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2048
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1664
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      95
      1631
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      103
      1363
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1215
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      101
      1106
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1103
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      97
      909
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      62
      803
    Aihe