Vastakkainasettelu loppunut

UUSIAIKA NYT

Mies-nainen vastakkainasettelun aika on loppunut. Uusi uljas aikakausia on alkanut. Parisuhdemarkkinat ovat kuolleet lopullisesti suurelta osalta tavismiehiä.

Vielä 10 vuotta sitten ätmejä oli vielä huomattavasti vähemmän (myös tällä palstalla). Nyt näitä ätmejä on kaikkialla ja heidän äänensä myös kuuluu. Aiemmin palstalla oli kenties mies-nainen vastakkainasettelua. Nyt ei enää ole, sillä kaikki kynnelle kykenevät potentiaaliset "sinkku" naiset ovat ns. panoringeissä ns. jyytärikarjujen p.antavina. Normaali suhteisiin liittyvä vastakkainasettelu on kuollut pois.

Pieni joukko miehiä, eli ytmit, näet hoitelee suurimman osan naisista. Ja nyt kun naiset ovat tottuneet panorinkeihin, ei heidän ole enää mahdollista pariutua parisuhdemarkkinoilla. Koska, panoringeissä nyt vaan on niin tasokkaita miehiä. Naiset ovat suurin joukoin jääneet ns. k.ulli-koukkuun ja odotustaso miehelle on nostettu liian korkeaksi. Tämän seurauksen parisuhdemarkkinat ovat sulaneet hyvin ohuiksi ja kauppa ei enää käy.

Aiemmin reaalielämässä esim. paperimiehet tehtaalla vaativat palkankorotuksia ja työnantaja pisti kampoihin, oli vastakkainasettelua, työvoima vastaan pääoma, tehdas kuitenkin tuotti hyvää kaikille. Kun aikaa kului, vastakkainasettelu päättyi, koska toimintaympäristö tehtaalle oli muuttunut liian hankalaksi, ja tehdas lopetettiin. Enää ei ollut vastakkainasettelua työntekijöiden ja työnantajan välillä, pääoma ei tarvinnut työvoimaa.

Vastakkainasettelun aika on siis palstallakin loppu, koska resurssi nimeltä nainen ei ole enää tavismiesten saatavilla.

9

263

Äänestä

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ätmi

      Naiset pilasivat systeemin, ja pian yhteiskuntarakenteet alkavat murtua. Lapsia syntyy enää sompuille ja yhäreille.

      • ytmi

        Yhteiskunta on kuralla monella tapaa, sitä se kiintiönaisista alkanut naisistuminen teettää. Myös yhteiskunnan tarjoamien palveluiden rahoituspohja, jotka suurelta osin suunnattu naisille, on täysin kuralla ja suuria muutoksia tulee lähivuosina. Ja jopa yhteiskunnan turvallisuus tulee laskemaan merkittävästi monikulttuuristumisen ja köyhtymisen seurauksena, ja sekin iskee pahiten naisiin.

        Miesten asiat on jo niin huonosti, että eipä ne paljon voi huonontua jatkossa. Naisilla sitten onkin paljon menetettävää kun systeemimme palapelit alkavat kaatua.


    • Ennen vanhaan nuoret naiset olivat ahkeria ja kuuliaisia työntekijöitä synnyintilallaan ja he pyrkivät pariutumaan suoraselkäisen, rehdin ja vauraan tilallisen kanssa. Neitsyys oli lahja aviomiehelle ja kumpikin olivat onnellisia. http://4.bp.blogspot.com/-Wa8bgRv50iU/T6GSEL8bIvI/AAAAAAAAAKA/tVFFLPvglcI/s1600/article-new_ehow_images_a08_45_u6_19thcentury-english-styles-dress-800x800.jpg

      Nykyisin naisten nuoruus sujuu näin: http://blog.blacksonblondes.com/wp-content/uploads/1222.jpg

      Lopulta he rauhoittuvat ja vakiintuvat jonkun kunnollisen tosielämän Timpan kanssa, joka kustantaa heille omakotitalon, farmari-Octavian ja kultaisen noutajan. Ja nämä hullut miehet raatavat hiki hatussa käytetyn ämmän vuoksi, päästäkseen kerran viikossa lauantaisin nuolemaan sompunmällit eukon rööreistä.

      Itse seuraan tätä komediaa sivusta, tehden maltillisesti töitä ja eläen vapaana miehenä. Jos pääsen poikuudestani eroon jonkun neitsyen kanssa, niin ihan kiva, mutta jos en pääse niin sille ei voi mitään. Ainakaan en menetä itsekunnioitustani.

      • pelottava totuus

        blacks on blonds :D


    • kiteytettynä paras

      Aika hieno kiteytys status quosta.

    • Mr Cynical

      Tämä on tilanne, ja syy on juoksuaika joka nykypäivänä jatkuu yli pisteen jossa nainen saavuttaa parhaan markkina-arvonsa. Kun vielä siiderin kittaaminen saa monet naiset menettämään kauneutensa jo parikymppisenä, tilanne pahenee entisestään.

      Se mikä jäin ap:n viestissä mainitsematta on miesten arvonnousu. Jos mies hoitaa kunnolla opintonsa, saa töitä eikä ryyppää itseään tärviölle, hänen markkina-arvonsa nousee 35-vuotiaaksi asti. Sen jälkeen 25-vuotiaat naiset menettävät kiinnostuksensa, mutta toisaalta oman ikäisilleen naisille 45-vuotias koulutettu mies on kuin Graalin malja.

      Käykin niin että 23v kauppiksessa opiskeleva nainen jakelee pakkeja kuin abiturientti karkkeja, miehille jotka hän ottaisi nanosekunnissa 10 vuotta myöhemmin. 10 vuotta myöhemmin nämä miehet eivät ota häntä, koska tarjolla onkin 27v töissäkäyvä nainen joka haluaa korkeamman statuksen miehen. Nyt siis puhutaan YT-miehistä.

      Loppuosa miehistä joko kituu työmyyrinä onnettomissa suhteissa tai pelaa WOWia kellarissa. Naiset lukevat rakkauskirjoja ja haaveilevat varakkaasta unelmien prinssistä jota ei ole eikä tule.

      Prostituution laillistamista odotellessa.

      • Prostituutio on Suomessa täysin laillista.


      • Mr Cynical
        helka kirjoitti:

        Prostituutio on Suomessa täysin laillista.

        "Prostituutio on Suomessa täysin laillista."

        Ei ole. Seksin myyminen on sallittua, mutta paritus ja markkinointi kiellettyä. Jos sinulla olisi yritys mutta laki kieltäisi markkinoimasta tarjoamiasi palveluja tai palkkaamasta työntekijöitä, tuskin väittäisit että ammattisi on täysin laillinen? Alleviivaan kaksi viimeistä sanaa.

        Ilman markkinointia ja paritusta, kasvu on hidasta. Ei Nokiakaan olisi noussut suuryritykseksi ilman markkinointia ja palkkatyövoimaa.


      • Käsihoidon saa
        helka kirjoitti:

        Prostituutio on Suomessa täysin laillista.

        Kuulemma 50 eurolla thaikkupaikoissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      68
      1236
    2. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      138
      1044
    3. Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä

      Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i
      Maailman menoa
      111
      680
    4. S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä

      Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant
      Maailman menoa
      22
      605
    5. Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee

      Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku
      Tv-sarjat
      16
      591
    6. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      61
      531
    7. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      32
      531
    8. Mies miksi moinen vetäytyminen?

      1) Olit loukkaantunut tai suuttunut 2) Sulla oli toinen nainen 3) Luulit, etten halua jatkaa tutustumista 4) Vai joku
      Ikävä
      52
      509
    9. Mitä vit,,tua!

      Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul
      Suomussalmi
      22
      476
    10. Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta

      Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk
      Haapavesi
      62
      475
    Aihe