Haluan elää koko elämäni yksin

Olen nuori nainen vielä, mutta tiedän että en tule koskaan haluamaan perhettä tai puolisoa, en halua myöskään koskaan seurustella.
Koen itseni välillä jopa epänormaaliksi. Teini-ikäisenäkään en kavereiden ja ikäisteni tavoin KOSKAAN ollut kiinnostunut seurustelemisesta, seksistä, poikaystävästä (enkä tyttöystävästäkään, olen hetero kaiketi). Onhan se vähän outoa kieltämättä, mutta minkäs teet. :D
Kaikki ystäväpiirissäni ovat jo menettäneet neitsyytensä ja seurustelleet ainakin kerran elämässään. Tiedän että minun elämääni ihmetellään.

Välillä toivoisin vain olevani 'normaali'. Sori äiti, mutta eipä tule ikinä mahdollista sulhaskandidaattia kotiin vierailulle. Myöskään lapsenlapsia en tule teille tekemään, sorry.

Ja pakko vielä lisätä; ärsyttää kun useat sanovat että "kyllä sä vielä löydät sen oikean" ja olet vasta nuori, kyllä sä ehdit elämäs aikana seurustella".
Ei kyse ole mistään sellaisesta, ei mulla ole mitään halua löytää seurustelukumppania tai perustaa perhettä, ikinä.
Onko muita samankaltaisia?
25310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Teitä on n. 1 070 000 sinkkua Suomessa. Kai sentään leikit kaalimadon kanssa?

Äänestä

No ei mullakaan ooe mitään tarvetta löytää ns elämänkumppania, pärjään hyvin yksinäni. Ainut mihin tarvitsen naista on seksuaalisten tarpeideni tyydyttämiseen, kassit pitää saada tyhjennettyä naisen sisään aina silloin tällöin.

Mutta ei siihen mitään elämänkumppania tarvita, vakipano tai satunnainen tuttavuus riittää ihan hyvin kun en tarvitse mitään henkistä yhteyttä naisen kanssa

Äänestä
  • Et siis pärjää yksinäsi kun pitää olla nainen aina tyydyttämään tarpeesi. Jos olisit todella yksin pärjäävä ihminen, et tarvitsisi naista edes himojesi tyydyttämiseen. Joten olet edelleen naisista riippuvainen ja tarvitset naista etkä pysty elämään yksin kun himot iskevät.

    Äänestä

Tuollaisia naisia on suomi24 treffeissä n 10 000.

Äänestä

Minä! Mennään heti naimisiin ja ollaan yhdessä ikuisesti yksin.

Äänestä

Näen sinussa hieman samaa kuin itsessäni. Sillä erotuksella tosin, että itse halusin tyttöystävän ja seksiä teininä, mutta en enää. Seksinhimo tosin on vieläkin olemassa, mutta en enää halua harrastaa seksiä kenenkään kanssa. En siis myöskään enää halua seurustella tai harrastaa seksiä naisen kanssa.

Sinä olet ilmeisesti syntynyt tuollaisena kun minä taas olen hyvin pitkälti naisten julman kohtelun tulos.
Luultavasti olen joku täkäläisten naisten koekaniini jolla he ovat testanneet kuinka tuhotaan lopullisesti miehen itsetunto ja tehdään hänestä munaton vässykkä.
Olen itseasiassa hieman kuin rääkätty koira. Jos koiraa rääkkää ja kohtelee julmasti tarpeeksi pitkään se ei enää pysty luottamaan ihmisiin. Minä taas en pysty luottamaan naisiin pätkääkään ja lisäksi koen vihaa heitä kohtaan.

Äänestä

Jii007, kiitos viestistäsi. Olisin kiinnostunut kuulemaan mitä tarkoitat tuolla naisten julmalla kohtelulla. :(
Olen tosi iloinen jos vastaat, tällaisia asioita on niin paljon helpompi purkaa & kysyä netissä.

Äänestä
  • Olet onnellinen noin, kuten kerrot. Mitä v*tun purkamista ja kysymistä sulla nyt muka on?

    Ja ekassa viestissäsi kirjoitit "Tiedän että minun elämääni ihmetellään." Ehkäpä onkin niin että toivot että elämääsi ihmeteltäisiin. Et ole millään tavalla poikkeuksellinen, eikä elämäntapavalintasi ole erityisen kiinnostava. Miksi sen pitäisi muita kiinnostaa?

    Kerjää huomiota muulla tavalla.

    Äänestä

  • En nyt lähde koko helvettiä purkamaan, mutta mm. yksityisasioideni levittelyä pitkin kyliä, perättömien huhujen levittelyä ja sitten tietysti nämä perus vittuilut, haukkumiset ja naureskelut kevyempinä päälle. Siinä nyt muutamia pikaisesti mainittuina.
    Sen tarkemmin en kuitenkaan lähde tarkentamaan noita juttuja, koska voi olla pieni mahdollisuus että joku minut täältä sitten tunnistaisi.
    Ei toki kuulosta niin pahoille jutuille, mutta kun tuo jatkui tarpeeksi pitkään niin se riitti tuhoamaan itsetuntoni täysin. En vain enää tuon jälkeen ole osannut arvostaa naisia saati sitten pystynyt heihin luottamaan. Ja nyt haukunkin heitä muiden ätmien kanssa suoli24:ssä.

    Äänestä

Tilanteessasi ei ole mitään erityistä.

Äänestä

Jos vielä pärjäät ilman seksuaalista tyydytystä niin kadehdin sinua. Et kyllä menetä tuossa mitään että päätät elää täysin itsekseen. Nykymaailma on kieroutunut ja parisuhde-elämä ei ole niin turvallista kuin ennen. Seurusteluissa ja suhteissa, jopa avo-/avioliitossa rikkoo itsensä koska mikään ei ole kestävää nykyään enään. Ennen sentään avioliitto kesti kuolemaan asti eikä mitkään pikkuasiat rikkoneet liittoa, kuten nykyään. Kaikki on nykyään liian pinnallista. Miehet etsii naisia vain seksiobjekteiksi eivätkä kykene rakastamaan oikeasti. MIehelle rakkaustesti olisi kysyä "pystytkö elämään naisen kanssa elämän loppuun asti ilman seksiä?". Jos ja kun vastaus on yleensä että ei, niin siitä tietää että mies ei oikeasti rakasta muuta kuin seksiä.

Tosi rakkaus kestää seksittömyyden, koska rakkaus osuu naiseen, ei seksiin. Joten maailma on kiero ja julma paikka. Hyvän tien olet valinnut. Säästyt monelta murheelta.

Tsemppiä elämääsi! :)

Äänestä
  • kameli1 kiitos paljon viestistäsi! :)

    Äänestä

  • melkolailla sekaisin päästään. Miehen pitää saada purkautua päivittäin;)

    Äänestä

  • alottaja kirjoitti:

    kameli1 kiitos paljon viestistäsi! :)

    Ole hyvä. :) Tuli muuten mieleen, että Raamatussakin Paavali kehoittaa elämää "niinkuin minäkin olen" eli yksin. Paavali oli yksin elävä mies. Säästyy paljolta ruumiilliselta vaivalta. Paavali sanoo kanssa, että jos ei pysty hillitsemään himoja, niin sitten ok, menkööt naimisiin.."parempi on naida kuin palaa". Eli naimisiin menevä ei tee väärin, mutta naimattomana (ilman seksiä siis) tekevä tekee paremmin. Näin Paavalin mukaan.

    Anyways tsemiä!

    Äänestä

ätmi: uskon sen hyvin, mutta kyllä se erikoiselta välillä tuntuu tässä omassa elinpiirissäni. Olen kuitenkin ulkoisesti ihan kaunis enkä ujokaan. Välillä tuntuu, että jokainen 'normaali' nuori nätti nainen seurustelee/ haluaisi poikaystävän ja perheen sitten joskus.
lisäksi kaverini ja perheeni ihmettelevät asiaa ja kysyvät että jos olenkin bi/lesbo. kaverit myös kiusoittelevat että enkö koskaan aio 'päästä' neitsyydestäni.

Äänestä
  • Ketään ei kiinnosta.

    Äänestä

Minä en tahdo elää yksin mutta on vaan vissiin vähän pakko kun naiset on niin nirsoja.

Äänestä

ätmi: ihme juttu kumminkin, että vaikka ei vois vittuakaan kiinnostaa niin pitää sit kumminkin lukea kaikkia näitä juttuja ja kaiken lisäks kommentoida vielä useaan otteeseen. Mitä jos vaikka lähtisit raittiiseen ulkoilmaan suomi24 sijasta XD

Äänestä

Olet ilmeisesti aseksuaali. Erittäin onnellinen olotila sillä seksuaaliset tarpeesi ovat jo valmiiksi tyydytetyt eikä sinun tarvitse tehdä mitään.

Äänestä

Ehkä asia sit on näin ja olen aseksuaali. se olis sinänsä kyllä ihan helpottavaa kuulla, että olisi joku vastaus tähän 'ongelmaan' haha.
ärsyttävää että aina kun tapaan miehiä ihan kaverimielessä niin ne kaikkoaa heti kun teen selväksi että en halua seksiä.

Äänestä
  • Ehkä netttipalvelujen kautta löydät miehen joka haluaa vain ystävän jolloin turhaa seksuaalista latausta ei välillenne pääse syntymään.
    Terveelle hetero miehelle voi olla naisystäviä joiden kanssa ei ole mitään seksuaalista latausta, mutta nämä ystävyyssuhteet syntyy ns. luonnollisella tavalla työn tai jonkin muun yhteisön kautta joissa ei välttämättä ole suotavaa keskinäinen seksuaalinen kanssakäyminen.
    Kaveri pohjalta naisen tapailu on normimiehelle yhdentekevää.

    Äänestä

Pidä tiukka linjasi, seitsemänkymppisenä sinulla on aarre, jota vain todella harvalta tytöltä löytyy: Ehjä Kalvo!

Sitten ikineitsyt voi järjestää tarjouskilpailun ja vapautua arvokkaasti neitsyydestä.

Äänestä

Täällä on yksi mies jolle tulee 40v tänä vuonna täyteen ja samanlainen että ei ole seurustelu ja paneskelu kiinnostanut koskaan. Olen jotenkin niin vapaudenhaluinen että viihdyn hyvin omissa oloissani, ajatuskin kumppanista tuntuisi heti vapautta rajoittavalta taakalta.
Runkkailen kyllä silloin tällöin mutta muuten olen epäseksuaalinen.

Äänestä

Kaikki nää vuodet joutuu yksin olemaan.

Äänestä

Miksi haluat olla yksin kun saisit olla minun kanssa.?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onnellinen-ikisinkku kirjoitti:

Olen nuori nainen vielä, mutta tiedän että en tule koskaan haluamaan perhettä tai puolisoa, en halua myöskään koskaan seurustella.
Koen itseni välillä jopa epänormaaliksi. Teini-ikäisenäkään en kavereiden ja ikäisteni tavoin KOSKAAN ollut kiinnostunut seurustelemisesta, seksistä, poikaystävästä (enkä tyttöystävästäkään, olen hetero kaiketi). Onhan se vähän outoa kieltämättä, mutta minkäs teet. :D
Kaikki ystäväpiirissäni ovat jo menettäneet neitsyytensä ja seurustelleet ainakin kerran elämässään. Tiedän että minun elämääni ihmetellään.

Välillä toivoisin vain olevani 'normaali'. Sori äiti, mutta eipä tule ikinä mahdollista sulhaskandidaattia kotiin vierailulle. Myöskään lapsenlapsia en tule teille tekemään, sorry.

Ja pakko vielä lisätä; ärsyttää kun useat sanovat että "kyllä sä vielä löydät sen oikean" ja olet vasta nuori, kyllä sä ehdit elämäs aikana seurustella".
Ei kyse ole mistään sellaisesta, ei mulla ole mitään halua löytää seurustelukumppania tai perustaa perhettä, ikinä.
Onko muita samankaltaisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu