Sukuni älykkyysosamäärä hipoo kehitysvammaisuutta

Äitini puolen suvussa ei pääsääntöisesti ole ollut näin kesäaikana kuin yksi mies, joka valittaa koko ajan sitä, että naiset ovat naisia. Näin aikuisuuteen tultua luulisi, että tämä yksi mies löytäisi jo mies-seuraa,mutta sama jatkuu. Väkipakolla pitää heittäytyä naisten joukkoon ja valittaa, että naiset ovat naisia.
7379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tuo on totta

Äänestä
  • Ne kun ovat tottuneet sotkemaan ja kiduttamaan minua, mutta kun niistä ei pääse eroon ja että ne opettaa muutkin sotkemaan asiani. Heidät pitäisi pitää ulkopuolisina menemisistäni ja tekemisistäni, eikä sekään tietenkään onnistu, mutta silti jos... Ei minun tekemisiä tarvitse ennakoida taikka arvailla tai edes arvioida. Kunhan pysyy pois jos ei ole tervetullut.

    Äänestä

  • Edes päivä elämää kirjoitti:

    Ne kun ovat tottuneet sotkemaan ja kiduttamaan minua, mutta kun niistä ei pääse eroon ja että ne opettaa muutkin sotkemaan asiani. Heidät pitäisi pitää ulkopuolisina menemisistäni ja tekemisistäni, eikä sekään tietenkään onnistu, mutta silti jos... Ei minun tekemisiä tarvitse ennakoida taikka arvailla tai edes arvioida. Kunhan pysyy pois jos ei ole tervetullut.

    Siellä on myös kaikenlaisia brittihenkisiä vanupuikkoja joilla on diplomaattinen koskemattomuus suomessa, eikä muilla ole ihmisoikeuksia edes britaniassa... siis tarkoitin, että hän on suomen kasalainen jolla on diplomaattinen koskematomuus britaniassa, eikä suomalaisilla ole ihmisoikeuksia edes kotimaassaan. Ne varmasti kuvittelee, että hävitän itseni kotinurkille navigaattori taskussa. Aloitetaan nyt vaikka tästä.

    Äänestä

Maailman paras "suku on pahin" keskustelun aloitus otsikko tuli tässä!

Äänestä

Niin on muuten täälläkin.

Pa*ka - ku*si - pi*ru jutut joka vierailulla ja röhönaurut päälle. Suut selällään.

Äänestä

Valitan jos noin on... tässä ilmainen neuvo ÄLÄ LISÄÄNNY! ei kannata noita geenejä jatkaa eteenpäin.

Äänestä

Valitettavasti samoin joudun sanomaan omista sukulaisistani vanhempiani myöten. Vanhempani vaikuttavat olevan jotenkin heikkolahjaisia ja tyhmiä, vähän koulutettuja eivätkä edes halua oppia mitään uutta, lastenkasvatus tarkoitti heidän mielestään selkäsaunoja ja kaiken kieltämistä ja karjumista, mitään ei tietenkään neuvottu vaan jauhoivat jonniinjoutavaa tyhjää pa8kaa kaiket ajat mistä ei ollut mitään hyötyä kenellekään.
Muitakaan sukulaisia ei voi kehua, joko täysiä mu1kkuja tai sitten idiootteja.

Eipä ihme että ei kiinnosta olla tekemisissä sukulaisten kanssa eikä paljon vanhempienkaan. Minun elämääni ei edistä idioottien seurassa vähä-älyisen pa8kan jauhaminen vain siksi että sattuvat olemaan sukulaisia.

Heikkojen eväiden vuoksi nuoruuteni meni jo pilalle, en halua rämpiä lopun ikääni siinä vanhassa pa8kassa joten olen ennemmin vaikka yksin kuin huonossa seurassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


V. Atihd5700 kirjoitti:

Äitini puolen suvussa ei pääsääntöisesti ole ollut näin kesäaikana kuin yksi mies, joka valittaa koko ajan sitä, että naiset ovat naisia. Näin aikuisuuteen tultua luulisi, että tämä yksi mies löytäisi jo mies-seuraa,mutta sama jatkuu. Väkipakolla pitää heittäytyä naisten joukkoon ja valittaa, että naiset ovat naisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu