Mikä siinä on niin vaikeaa? Syö vähemmän kuin kuluttaa niin laihtuu, pikkulapsikin tajuaa sen.
Itse olen laihduttanut reilun kolmen kuukauden aikana 9 kiloa ja laihdutus on helpottanut elämääni huomattavasti kun ei tarvitse olla koko ajan tekemässä ruokaa. Laihdutuksessa kun tuloksia saa tekemättä jättämisellä.
Dieetillä ollessani olen syönyt grillillä, mäkkärissä, hesessä, kotipitzassa, kebabeissa jne. Myös karkkia ja jäätelöä olen syönyt.
Olen kuitenkin koko ajan pitänyt kalorit hieman miinuksella. Sillä kun ei ole mitään väliä mitä syö vaan miten paljon syö.
Laihdutus on maailman helpoin asia!
4
341
Vastaukset
- iamfat
Niin, mut sä ootkin varmaan jokin 120 kiloinen. Vähän vaikeempaa jos painaa jotain 56 kiloa. Silloin pitää syödä jotain alle 1000 kaloria että laihtuu tossa ajassa sen 9 kg.
- Sama paino 35 vuotta
Hei kyllä sillä pitkän päälle on vaikutusta mitä syö. Kannattaa syödä terveellistä ruokaa, ei mitään teollisesti muokattua, ei lisäaineita. Silloin ei koskaan tarvitse laihduttaa. Et nimittäin tällä systeemillä pääse lihomaan ensinkään. Jos taas käytät "sallitun" kalorimäärän nauttimalla ravintoköyhää ruokaa, kehosi alkaa huutamaan vuosien saatossa lisää ruokaa että vitamiinien ym tarve täyttyisi.
- Pitkäjänteisyys
Kyllähän sitä laihtuu, itsekin olen laihtunut monta kertaa n. 10 kg. Ei ole vaikeaa. Mutta vaikeus on pitää paino pysyvästi normaalina.
- urhuejjirrfkir
ei se oo niin helppoa syömishäiriöisille (esim ahmimishäiriö) :d ja jotkut on riippuvaisia ruoasta. iha yhtä lail ku laihat voi olla vaik tupakasta tai alkoholista
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2624606Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442797Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761761Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061624Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 591360
- 941253
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121138- 471129