Laihdutus on maailman helpoin asia!

Laihduttaja

Mikä siinä on niin vaikeaa? Syö vähemmän kuin kuluttaa niin laihtuu, pikkulapsikin tajuaa sen.

Itse olen laihduttanut reilun kolmen kuukauden aikana 9 kiloa ja laihdutus on helpottanut elämääni huomattavasti kun ei tarvitse olla koko ajan tekemässä ruokaa. Laihdutuksessa kun tuloksia saa tekemättä jättämisellä.

Dieetillä ollessani olen syönyt grillillä, mäkkärissä, hesessä, kotipitzassa, kebabeissa jne. Myös karkkia ja jäätelöä olen syönyt.

Olen kuitenkin koko ajan pitänyt kalorit hieman miinuksella. Sillä kun ei ole mitään väliä mitä syö vaan miten paljon syö.

4

362

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iamfat

      Niin, mut sä ootkin varmaan jokin 120 kiloinen. Vähän vaikeempaa jos painaa jotain 56 kiloa. Silloin pitää syödä jotain alle 1000 kaloria että laihtuu tossa ajassa sen 9 kg.

    • Sama paino 35 vuotta

      Hei kyllä sillä pitkän päälle on vaikutusta mitä syö. Kannattaa syödä terveellistä ruokaa, ei mitään teollisesti muokattua, ei lisäaineita. Silloin ei koskaan tarvitse laihduttaa. Et nimittäin tällä systeemillä pääse lihomaan ensinkään. Jos taas käytät "sallitun" kalorimäärän nauttimalla ravintoköyhää ruokaa, kehosi alkaa huutamaan vuosien saatossa lisää ruokaa että vitamiinien ym tarve täyttyisi.

    • Pitkäjänteisyys

      Kyllähän sitä laihtuu, itsekin olen laihtunut monta kertaa n. 10 kg. Ei ole vaikeaa. Mutta vaikeus on pitää paino pysyvästi normaalina.

    • urhuejjirrfkir

      ei se oo niin helppoa syömishäiriöisille (esim ahmimishäiriö) :d ja jotkut on riippuvaisia ruoasta. iha yhtä lail ku laihat voi olla vaik tupakasta tai alkoholista

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      92
      4540
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      233
      1764
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1440
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1140
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      322
      1085
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1060
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1039
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      144
      1001
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      109
      988
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      954
    Aihe