Miten nopeasti te keski-ikäiset ja ainakin kerran jo eronneet naiset toivotte saavanne mieheltä? Sängyssä kunnolla loppuunvietyä seksiä siis. Varmaan tapauskohtaistakin hiukan, mutta noin keskiarvona, mikä olisi ihannenopeus ensitapaamisesta, miten nopeasti kainaloon, pussailuun ja kähmimisen kautta sisäänvientiin ja laukeamiseen?
Miten nopeasti seksiin mennään?
parasta naiselle?
3304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Kähmimisen kautta sisäänvienti ja laukeaminen" ei kuulosta sen tyyppiseltä seksiltä, mitä haluaisin millään nopeudella."
Aivan, eikä ainakaan keski-ikäisen kirjoittamalta! Joku murrosikäinen peräkammarin poika kyselee..
Ei sitä voi sanoa yleisesti. Se on niin tapauskohtaista, riippuu kemiasta ja tarpeesta. Kun olin eronnut, enkä kaivannut kuin seksisuhdetta niin tietysti heti seksiä ja hyvin vähän tuttavuutta, heti vaan asiaan, kun tapaa. Ei siinä tarvitse tuhlata aikaa muodollisuuksiin, jos tapaamisen teema on seksi. Laukeaminen on henkilökohtainen asia myös. Itse tykkään pitkästä seksistä, on kiva jos mies kestää kauan tai pystyy kohtuu pian uudelleen. Seksiin pitää tuhlata aina vähintään pari kolme tuntia tai sitten on ihan turha sutata pikkareita vartin veikon takia.
Kun taas etsin oikeasti rinnalleni kumppania, niin halusin tutustua ensin toiseen. Tutustuminen saattoi tapahtua puhelimen tai skypen välityksellä enempi ja jos kaveri tuntui luotettavalta, niin seksiin saattoi päätyä ekalla kerralla. Jos taas tutustuminen ei etänä ole tuntunut luotettavalta tai ei ole onnistuntu esim työkiireiden vuoksi, niin silloin sitä tapaili muutaman kerran mielummin ja aika usein se jäikin siihen tapailuun ja tutustumiseen, eikä edennyt seksiin.
Onneks ei ole enää noita murheita kun on oma rakas. Kuule, juttele avoimesti naisen kanssa ennen tapaamista, mitä hän odottaa, seksiä vai kumppanuutta. Kuulostele sitten, miten kanssakäyminen toimii, miltä itsestäsi tuntuu, miltä naisesta näyttää tuntuvan, voit vaikka kysyä häneltä. Et voi toimia samalla kaavalla kaikkien tapaamiesi naisten kanssa tai joudut hyvin tarkkaan tutustumaan ennakkoon, että kaikki tapaamasi naiset ovat "samalla asialla ja samoin mielin". Tilannehallinta ja -harkinta on avain. Onnea ja menestystä seksiseikkailuihisi tai mitä nyt sitten haetkin :-)