Kokoomus on Suomen selväjärkisin puolue. Kokoomus on ilmoittanut kannattavansa Nato-jäsenyyttä suomalaisten turvallisuuden takaamiseksi.
Suomella on Kokoomustaustainen presidentti. Suomalaiset ilmaisivat siis presidentinvaalien yhteydessä samalla myös myönteisen kantansa Suomen Nato-jäsenyyteen.
Sauli Niinistö: Suomen kansa odottaa ja toivoo, että johdatatte meidät Naton jäseneksi länsimaisten demokratioiden yhteisöön, jonne kuulumme. Haluamme että voimme kansakuntana olla turvallisin mielin, ettei sota koskettaisi meitä ja meidän jälkeläisiämme enää ikinä.
Suomella on Kokoomustaustainen presidentti. Suomalaiset ilmaisivat siis presidentinvaalien yhteydessä samalla myös myönteisen kantansa Suomen Nato-jäsenyyteen.
Sauli Niinistö: Suomen kansa odottaa ja toivoo, että johdatatte meidät Naton jäseneksi länsimaisten demokratioiden yhteisöön, jonne kuulumme. Haluamme että voimme kansakuntana olla turvallisin mielin, ettei sota koskettaisi meitä ja meidän jälkeläisiämme enää ikinä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ai sotakone NATO
Ei vaan rauhanturvaaja Nato.
Nato kylvää köyhdytettyä uraania siviilien niskaan ja ryöstää kansallisia omaisuuksia NWOeliitille. Takana on suunnitelma maailman väestön depopulaatiosta eli väestön vähentämisestä 500 miljoonaan 7 miljardista.
Sota, GMO, rokotteet, kansalaisten omaisuuden ja tulojen ryöstäminen pankkiirien toimesta, kotiviljelyn kontrolli ja kielto terveelliseen ruokaan, energian toimitusten katkominen, rahan ja ihmisten täydellinen kontrolli, siviilien kiusaaminen valtiovallan puolesta jonka seurauksena psyykkiset sairaudet tavoittaa tavallisen kansan.....listä on loputon
Olisko tämä syynä russofobiaan ja uhitteluun Venäjää kohtaan:
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=10523
Toisen kuolo on toisen leipä
Ja tässä kenttätietoa Natosta:
https://www.google.fi/search?q=verkkomedia nato siviili&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:fi:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=nCdeU5vUL-nJ8gfcwYGgCg
Ei, vaan ihmisten jahtaaja. Kytköksissä ilmeisesti NSAn kanssa, joka vakoilee ilmisiä. Lisäksi ilmeisesti sitä kautta kiusataan ihmisiä, kidutetaan säteilyttämällä. Masto yms verkkojen kautta mahdollistuu.
Tässä on pätevämpää tietoa:
http://formin.fi/public/default.aspx?contentid=69145&contentlan=1&culture=fi-FI
Onhan hyvin luonnollista, että Suomi liittyy Natoon.
Sauli Niinistökin saa paljon töppäillyjään anteeksi, jos kerrankin tekee rohkean päätöksen ja vei Suomen Natoon.
Emme mekään voi määrätä naapurimaiden sotakoneiden laatua tai määrää.
Miksi siis haluaisit NATOon jossa määrätään sotakoneiden laatu ?
Yleensä se vielä sattumalta määrätään amerikkalaisten valmistajien tuotteille, ne
kun kuulemma ovat NATO yhteensopivia.
Parasta olisi varustaa armeija suomalaisella tuotannolla, kriisin sattuessa aseiden
toimitus Suomeen kärsii olimme NATOssa tai emme.
Venäjä pakottaa käytöksellään Suomen Natoon.