Ajatuksia yhden (tai no... kahden) yön jutusta parisuhteessa...

Wallanderin wiski

Yhden yön juttu on helppo, jos se jää siihen siihen yhteen yöhön. Kahden yön jälkeen tuli jo vähän huono olo, koska ehti kiintymään.

Luulen että yhden yön jutut on helpompia, jos vain hoitaa sen akan nopeasti ja maksimoi oman nautintonsa. Kun suutelee tunnin ennen seksiä ja 2 tuntia aamulla vielä aamulla, niin jää vain paha mieli.

No tapaamme kyllä vielä melko varmasti jatkossakin, mutta koska olen parisuhteessa, niin se tuo koko hommaan vähän epämiellyttävän vivahteen. Toisaalta olen parisuhteessa vain, koska tiedän mitenkä avovaimo eron ottaisi. Tappaisi varmaan itsensä. Rakastan avovaimoa siten, että haluan hänelle kaikkea hyvää, mutta itse en kestä parisuhdetta 3 viikon mykkäkouluilla ja väkivaltaisella käytöksellä maustettuna. En tiedä miksi rakastan häntä kaverina, vaikka en hänen kanssaan haluaisi asuakaan. Olisipa helppo tie eroon parisuhteesta. Ei hänkään haluaisi parisuhteessa jatkaa, jos tietäisi kuinka intohimoisesti otan toisen naisen. En tiedä kumman hän ottaisi pahemmin: sen että jätän hänet tai sen että kerron hänelle tästä ja annan hänen jättää minut. Veikkaisin että lopputulos olisi aikalailla sama.

Naurattavaa on, että hän on epäillyt minut monesti pettämisestä silloin kun parisuhde oli vielä vain vähän huonolla pohjalla, ja en olisi ikinä harkinnutkaan harrastavani seksiä toisen naisen kanssa. No niinhän se yleensä menee, että he joita uskottomuudesta epäillään tarpeeksi, siihen myös helpoiten sortuvat. Tiedän... selitykset sikseen... fiksuinta olisi ollut pistää homma poikki jo vuosi sitten. Kauan odotin ennen kuin päätin, että en enää välitä omasta periaatteestani etten yhden yön juttuja harrasta. Siihen tarvitsi 1½ vuotta hirveitä kokemuksia, ja saatiin taas yksi mies "pilalle". No toisaalta. En usko, että lähtisin yhden yön juttuun tämän jälkeenkään, jos olisin parisuhteessa, jossa kumppani käyttäytyy edes etäisesti fiksulla tavalla.

Olen enemmän kuin iloinen, että tein sen. Kaksi viimeistä päivää ovat onnellisinta aikaa elämästäni viimeisten 1½ vuoden aikana. Olen surullinen, että annoin kaikkeni. Tosin niin antoi nainenkin. Tekstiviestejä se tuntuu laittavan, mutta jotenkin silti tuntuu että kyllä see kahden... tai muutaman illan jutuksi jää, koska asumme tällä hetkellä 500 km päässä toisistamme ja kohta todennäköisesti eri maassa.

Eli kaikille vastaavassa tilanteessa oleville. Suosittelen pikapanoa ja omaan tyydyttymiseen keskittymistä. Ei jää paha mieli. Säästää sen todellisen seksin sitten sellaiselle naiselle, joka on moisen arvoinen. No tämä nainen oli, mutta asuintilanteemme on vähän mahdoton, joten yhden yön jutuksi jäänee. Suosittelen siis hakemaan luuska baarista ja heittämään tavara kortsuun ja poistumista paikalta vähin äänin ennen kuin alkoholin poistuminen veresta paljastaa että mihinkä sitä tuli ryhdyttyä.

0

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitään järkeä?

        Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
        Ikävä
        127
        1924
      2. Noniin rakas

        Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
        Ikävä
        100
        1670
      3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

        Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
        Maailman menoa
        56
        1276
      4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

        Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
        Ikävä
        63
        1192
      5. Multa sulle

        Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
        Ikävä
        31
        998
      6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

        Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
        Ikävä
        51
        893
      7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

        Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
        Ikävä
        47
        886
      8. Onko sulla empatiakykyä?

        Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
        Ikävä
        44
        862
      9. Olet myös vähän ärsyttävä

        Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
        Ikävä
        37
        820
      10. Okei nyt mä ymmärrän

        Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
        Ikävä
        56
        798
      Aihe