Hei! Onko jollakin tietoa onko usaan mahdollista päästä max. 6 kuukaudeksi töihin hoitoalalle vaikka jonkinlaiseksi harjoittelijaksi tms? Kiinnostusta olisi kokeilla työn tekoa muutaman kuukauden verran siellä.
Hoitoalan töitä usasta
3
188
Vastaukset
- dooris2
Tarkoituksena siis olisi pikainen lähtö ja muutaman kuukauden työnteko mutta vaaditaanko kaikilta rekisteröityminen ja erinäisten testien suorittaminen ammattitaidon todisteeksi?
- reg. nurse
requirements.
Make sure you’ve completed the following education and licensing requirements in your country:
•You’ve graduated from an accredited Registered Nursing program
•You’re licensed as a Registered Nurse (RN)
•You’ve practiced as an RN for at least two years
*To get licensed in the US, many states require you to complete a Foreign Educated Nurses (FEN) refresher course. The course consists of 120 hours in the classroom and 120 hours of clinical practice under the supervision of a licensed Registered Nurse.
Tama nyt on vaan ihan alkua koko prosessiin. Akkilahto ja 6kk.tyoskentely USAssa ei onnistu millaan.
- 9+6
Eipä onnistu noilla eväillä. Rekisteröityminen vaatii lisäopintoja, eivät kauheasti noteeraa eurooppalaisia tutkintoja, lisäksi kielitutkinto.
Tuskin kukaan palkkaa sinua ellei ole paikallista rekisteröintiä, työlupaan tarvitaan se työnantaja joka haluaa palkata sinut, työlupaprosessikin voi kestää mitä tahansa puolesta vuodesta ylöspäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741