Hei! Onko jollakin tietoa onko usaan mahdollista päästä max. 6 kuukaudeksi töihin hoitoalalle vaikka jonkinlaiseksi harjoittelijaksi tms? Kiinnostusta olisi kokeilla työn tekoa muutaman kuukauden verran siellä.
Hoitoalan töitä usasta
3
239
Vastaukset
- dooris2
Tarkoituksena siis olisi pikainen lähtö ja muutaman kuukauden työnteko mutta vaaditaanko kaikilta rekisteröityminen ja erinäisten testien suorittaminen ammattitaidon todisteeksi?
- reg. nurse
requirements.
Make sure you’ve completed the following education and licensing requirements in your country:
•You’ve graduated from an accredited Registered Nursing program
•You’re licensed as a Registered Nurse (RN)
•You’ve practiced as an RN for at least two years
*To get licensed in the US, many states require you to complete a Foreign Educated Nurses (FEN) refresher course. The course consists of 120 hours in the classroom and 120 hours of clinical practice under the supervision of a licensed Registered Nurse.
Tama nyt on vaan ihan alkua koko prosessiin. Akkilahto ja 6kk.tyoskentely USAssa ei onnistu millaan.
- 9+6
Eipä onnistu noilla eväillä. Rekisteröityminen vaatii lisäopintoja, eivät kauheasti noteeraa eurooppalaisia tutkintoja, lisäksi kielitutkinto.
Tuskin kukaan palkkaa sinua ellei ole paikallista rekisteröintiä, työlupaan tarvitaan se työnantaja joka haluaa palkata sinut, työlupaprosessikin voi kestää mitä tahansa puolesta vuodesta ylöspäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018354- 565242
- 244877
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni284784Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364610Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h764505- 624073
- 423725
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on403004- 452709