Hei! Onko jollakin tietoa onko usaan mahdollista päästä max. 6 kuukaudeksi töihin hoitoalalle vaikka jonkinlaiseksi harjoittelijaksi tms? Kiinnostusta olisi kokeilla työn tekoa muutaman kuukauden verran siellä.
Hoitoalan töitä usasta
3
338
Vastaukset
- dooris2
Tarkoituksena siis olisi pikainen lähtö ja muutaman kuukauden työnteko mutta vaaditaanko kaikilta rekisteröityminen ja erinäisten testien suorittaminen ammattitaidon todisteeksi?
- reg. nurse
requirements.
Make sure you’ve completed the following education and licensing requirements in your country:
•You’ve graduated from an accredited Registered Nursing program
•You’re licensed as a Registered Nurse (RN)
•You’ve practiced as an RN for at least two years
*To get licensed in the US, many states require you to complete a Foreign Educated Nurses (FEN) refresher course. The course consists of 120 hours in the classroom and 120 hours of clinical practice under the supervision of a licensed Registered Nurse.
Tama nyt on vaan ihan alkua koko prosessiin. Akkilahto ja 6kk.tyoskentely USAssa ei onnistu millaan.
- 9+6
Eipä onnistu noilla eväillä. Rekisteröityminen vaatii lisäopintoja, eivät kauheasti noteeraa eurooppalaisia tutkintoja, lisäksi kielitutkinto.
Tuskin kukaan palkkaa sinua ellei ole paikallista rekisteröintiä, työlupaan tarvitaan se työnantaja joka haluaa palkata sinut, työlupaprosessikin voi kestää mitä tahansa puolesta vuodesta ylöspäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1742984Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906- 1282290
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li351707Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3931612Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579- 871061