Naiset

mitä ajattelette bodareista?
3115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ammatibodart ovat uransa alukupuolella tosi komeita. Kun elopainoa alkaa olla kuivana 110 alkaa olla jo groteskia :p

Ikävintä on kuitenkn bodareiden narsistisuus. Itsensä jatkuva peilailu on hieman huvittavaa.. vaikka se olisikin ok jatkuva ihailun TARVE on turn-off. Jos itsetunto on rakentunut pelkän peiikuvan ja ulkopuolelta tulevan palautteen varaan se on hauras kuin lasi ja tietää ongelmia. Jos bodari on oikeasti esteettinen urheilija ja tekee asioita fiksusti, ehkäpä sitä jaksaisii. Erityisesti jos löytyy ymmärrystä sille, kuinka rasittavaa bodarin kumppanina kisaan valmistautumiskaudella on ja kisan jälkeen homma myös tasaantuu.

AASn käytöllä voi olla hyvin ikäviä vaikutuksia, joista pahimpina ovat mielialojen vaihtelut. Edelleen, jos bodari on fiksu ja ymmärtää omaa käyttäytymistään ottaen siitä vastuun, maybe.

Summatakseni: Bodarit ovat kuumia mutta parisuhteeseen lähtisin vain älykkään bodarin kanssa (joita löytyy samassa suhtessa kansan normaalin kansaanähden IMO)

Äänestä
  • "Erityisesti jos löytyy ymmärrystä sille, kuinka rasittavaa bodarin kumppanina kisaan valmistautumiskaudella on ja kisan jälkeen homma myös tasaantuu."

    -Tämän takia tosissaan kehonrakennusta harrastavat ovat yleensä parisuhteessa vain sellaisten hlöiden kanssa joille itsekin on se body/fitness-kulttuuri elämäntapa.
    Ulkopuoliselle käy nopeasti tylsäksi kun toisella pyörii kaikki treenien ja ruokavalioiden ympärillä.

    Äänestä

Kyllä menee palstalla heikosti kun pitää vääntämällä vääntää juttua jostain yksittäisestä nikistä. X)

Mutta todettakoon nyt vielä, ties monennenko kerran, että meikäläinen ei ole kehonrakentaja (ole koskaan ollut tai tule koskaan olemaankaan) vaikka tuota raamia onkin melkoisesti kertynyt voimaharjoittelun myötä.
Että metsään menee ja kolisten nämä trollaukset.
Mutta huvittuneena on silti pakko todeta, että hyvät naurut näistä saan, so keep up trolling... XD

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TheOne ei kirj. kirjoitti:

mitä ajattelette bodareista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu