elikkä oltiin yhesä 1 viikko ja olin sielä joka päivä käytiin juomasa ja kaikkea tehtiin normaalijuttuja.
mutta en ollu enää kiinnostunu viikon jälkee ja rupes seurustelu haittaamaan kehonrakennusta nii otin eron ja nyt se soitti eka ja kyseli et oliko mulla tunteita sitä kohtaa sillonku alettiin seurusteleen niin yritin siinä jotain sönköttää.
sitte se soitti kohta uuestaan itkien että tekee mitä vaan jotta rupian seurustelee uuestaan.
jote en nyt tiiä mitä mun pitäs tehä ku tuntuu pahalta mutta silti oon epäröivä et haluanko alkaa seurustelee.
joku viisas vois antaa ees jotain neuvoa?
mutta en ollu enää kiinnostunu viikon jälkee ja rupes seurustelu haittaamaan kehonrakennusta nii otin eron ja nyt se soitti eka ja kyseli et oliko mulla tunteita sitä kohtaa sillonku alettiin seurusteleen niin yritin siinä jotain sönköttää.
sitte se soitti kohta uuestaan itkien että tekee mitä vaan jotta rupian seurustelee uuestaan.
jote en nyt tiiä mitä mun pitäs tehä ku tuntuu pahalta mutta silti oon epäröivä et haluanko alkaa seurustelee.
joku viisas vois antaa ees jotain neuvoa?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos suhde tuntuu toisarvoiselta muihin menoihin ja harrastuksiin nähden, niin ei ainakaan säälistä kannata alkaa seurustella. Siltä tuo tekstisi perusteella kuulostaa, että mietit että jatkaisitko säälistä ettei toisella olisi paha mieli. Siihen ei kannata ikinä lähteä, alkujörkyyksen jälkeen mies kyllä tokenee ja jatkaa elämäänsä niinkuin sinäkin.
Älä nyt ainakaan enää mitään väärää toivoa anna jos jo viikossa meni mielenkiinto! Ero myöhemmin uudestaan saman asian takia tuntuisi vielä pahemmalta, kun huomaisi, että et ole oppinut rakastamaan häntä, vaikka kaikkensa on yrittänyt ja sinut olisi silloin taas helppo pakottaa suhteeseen takaisin.
Olen kerran nuorena ja kokemattomana seurustellut säälistä, ja suhde oli ihan kamala. Aina kannattaa kuunnella omaa vaistoansa, se on viisas. Mies pääsee kyllä viikon seurustelusta yli. Kuulostat nuorelta: tee mitä haluat siis, sinulla on vielä aikaa pariutua.
Siis olitte yhdessä yhden VIIKON? Ja sen jälkeen tämä peräänsoittelija on jo ex?
Ryyppäsitte ja hengasitte yhdessä ja viikon jälkeen "otit eron" ?
Siis haloo nyt! Viikko yhdessä hengailua ei ole mitään seurustelua! Tunteet eivät ihan viikossa kasva, kysehän on täysin vieraasta ihmisestä vielä silloin.
Jos sinusta viikon yhdessä oleilun jälkeen tuntui jo siltä, ettei jutusta mitään tule / sinulla ei ole sille aikaa, niin eikös se kerro jo kaiken? Et ole tarpeeksi kiinnostunut tästä toisesta osapuolesta, koska hän ei herättänyt sinussa halua tehdä tilaa omaan aikatauluusi kehonrakennuksen suhteen, vaan koit hänet lähinnä haitaksi.
Anna olla, kyllä se toinen lopettaa rimputtelun. Ei sinun tarvitse toisen mieliksi mihinkään suostua, jossei kerran siltä tunnu. Et ole hänelle mitään velkaa.
Hyvä albatrossi, tää on se sun ikuinen haavees, et joku itkis sun perääs. Hähä, ei taida koskaan toteutua.
oke elikkä mää oon mies ihan vaan ihmisten tiedoksi tosin en ihmettele et saatto luulla naiseksi teksin perusteella ja ylipäätään siksi että kirjotin tänne...
Seurusteluun ei kuulu jokapäiväinen alkon juominen, eikä seurustelu normaalisti haittaa harrastuksia, tai toisinpäin. Pumppaatko salilla 24/7 ja kokkaat dieettiruokaa? Liikaa?? Miten tulevaisuudessa voit sitten koskaan seurustella kenenkään kanssa? Voihan kotonakin kuntoilla osittain, ei ole pakko olla koko ajan kyljessä kiinni, vaikka seukkaa. Miten paljon kumpikin tarvitsee omaa aikaa ja toisen aikaa, vois selvittää. Älä rakenna kehoa liikaa, koska jotkut miehet voivat näyttää hyönteiseltä lopussa eikä enää ihmiseltä, jos massaa on aivan liikaa. Henkistä puoltakin voi kehittää positiivisessa mielessä, monet harrastavat sitä.
Itse tiedät haluatko tutustua häneen paremmin ja jatkaa. Voihan hänessä olla hyviä puolia, joita et vielä tunne. Toki ei on ei, ettei väkisin voi. Mutta voiko tunteita syttyä..
Normaaliin seurusteluun ei kuulu joka päiväinen juominen. Eikä viikko keskenään juopotellen ole seurustelua vaan ajanviettoa. Sun kuuluis sanoa hänelle suoraan, ettei sua kiinnosta kehittää tuntemistanne seurustelun tasolle.