Homma meni niin että exäni jätti minut n. vuosi sitten. Ei siinä mitään, ero on ero ja sillä siisti. Toki oli aika vittumainen temppu exältä kun jätti minut päivää ennenkuin työni loppui ja muistan aina kun hän sanoi vittumaisella äänellä "Pidä hauska viimeinen työpäivä". Ei siis ehkä mikään paras ero kuitenkaan, tuli sellainen olo että tämä halusi maksimoida vahingot.
No, ei siinä mitään. Noin kuukauden jälkeen erosta sain tietää että kaverini (nykyään entinen kaverini) alkoi hengaamaan exäni kanssa. Olin luonnollisesti aika hämilläni koska kun olin yhdessä niin nämä kaksi ei yhteyttä pitäneet vaan exäni oli suhteen päätytyttyä kysynyt tältä että haluaako tämä olla kaveri. Vähän omituista käytöstä exältä, vielä omituisempaa kaverilta. Mielestäni on aika sika temppu alkaa heti eron jälkeen alkaa hengaamaan toisen exän kanssa.
Itseeni sattui aika paljon eron tapahtuessa, olisin kaivannut kaverien seuraa mutta kaveritkin sitten ennemmin hengasivat exäni kanssa kuin minun. No, kertoo kai kyllä kavereistakin jotain.
En ymmärrä miksi exäni haluaa edelleen hillua kaveriporukassani? He eivät olleet kavereita suhteen aikana niin miksi pitää alkaa kaveeraamaan suhteen jälkeen?
Ja ongelmiahan tästä on koitunut. Hyvänä esimerkkinä viime keskiviikko kun tämä entinen kaveri toi mukanaan exäni erääseen tapahtumaan. No, nokkapokaksi se tahtoi mennä.
Itse en kajoaisi kenenkään exään ja jos jonkun exä haluaisi olla kaverini niin voisin ensin ehkä kysyä kaverilta että sopiiko se? Koska on väistämätöntä että jossain vaiheessa kenties kohtaa ja toisen jutut leviää toiselle.
Ja se on muuten myös yksi asia mikä vituttaa. Eron jälkeen luulin että pääsin naisesta eroon ja tehdä omia juttujani rauhassa. No, eikös tämä exä jotenkin saanut selville kenen kanssa olin käynyt treffeilläkin :D ja sai mm. tietää että autonikin oli jossain vaiheessa hajonnut.
"ai mä kuulin et sun autoski oli hajonnu :)" sellaisella vittumaisella äänellä.
Tämä on nyt kettumainen tilanne. On selvää että minä, mun kaverit (joista osa on kavereita mun entisen kaverin kanssa), mun entinen kaveri, ja exä ei mahduta samaan tilaan.
Mitä tässä nyt pitäs tehdä? Vaihtaa koko kaveriporukka?
Exä tunkee elämääni.
Entiedämitäteen
0
241
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768