Onko teistä outoa jos 23v naista ei kiinnosta seurustelu? Lähipiiristäni tuntuu olevan, kun koko ajan kysellään miksei minulla ole poikaystävää.
Olen tyytyväinen sinkkuna, mutta tuntuu että painostetaan etsimään miestä. Mitä väärää on siinä että haluaa olla itsekseen?
Olen tyytyväinen sinkkuna, mutta tuntuu että painostetaan etsimään miestä. Mitä väärää on siinä että haluaa olla itsekseen?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei tuossa mitään outua ole, nainen kuuluu aina korkkaajalleen ja "seurustelu" jonkun toisen miehen kanssa olisi lähinnä irvokasta teeskentelyä.
Eikö sua kiinnosta seurustelu olleenkaan, vai oletko sellainen että viihdyt hyvin myös yksinään ja seurustelu alkaa kiinnostamaan vasta sitten kun riittävän sopiva osuu kohdalle?
No oli miten oli, niin musta molemmat yllä mainitut vaihtoehdot ovat normaalia.
Itse seurustelin 23-33 ikävuodet yhden saman kanssa, mutta tätä ennen ja jälkeen olin tyttöporukasta aina se jolla ei ollut tarvetta seurusteluun. Koko tyttöporukka, minä mukaan laskettuna, on ollut hyvin puoleensa vetävää. Muistan, kyllä että välillä kyseltiin että koska aiot hankkia poikaystävän. Eniten häiritsi niitä, joiden ainut oikea elämäntapa on parisuhde. En ole koskaan ollut majakka & perävaunutyyppiä kuten he.
Kun tuo pitkä parisuhde loppui, niin sen jälkeen taas käyttäydyn samalla tavalla kuin nuorempana ollessani sinkku. Nähtävästi tämä on minulle ominainen käyttäytymistapa. Ehkä meillä kaikilla on jokin ominainen käyttäytymistapa, mitä toistetaan eri ikäisenä? Ainakin olen huomannut, että tietyt ystävistäni eivät pysty olemaan yhtä kuukauttakaan sinkkuna. Se on niin peloittava tilanne ja aina löytyy prinssi joka tulee ja pelastaa.
Japanissa yli 60% miehistä ja 50% 18-34v naisista ei seurustele, joten eiköhän mekin saada kunnon tumputusyhteiskunta täällä lähivuosina. Parisuhde koetaan äärimmäisen vaikeana asiana ja virtuaalityttöystävät ovat helpompia vaihtoehtoja. Itse olisin halunnut saada naista nuorempana, mutta kun rumalla miehellä ei tee mitään.
ootkos naisen kanssa kokeillu olla ;)
on outoa jos mies on naimisiszsa.
tuollainen jooh voisi olla tyttöjen mielestä hauskaa pelailla jotain pelejä tietokoneella ja joku lento-ohjain sellainen millä lentää
Ei ole outoa. Eivät kaikki ihmiset koe tarvetta pariutua. Se tunne voi tulla myöshemmin tai voi myös olla tulematta. Jätä ne painostuket omaan arvoonsa tai sano niille painostajille suoraan, että lopettavat.
Miehen on jännämiehii ja kojhtelevat naista huonosti joten sinun ei kannata seurusella. Tulee vaan sydänsuruja ja pettämisiä joten sinun kannattaa vaan olla sinkku koska et kelpuuta kuitenkaan kilttiä kunnollista miestä.