http://www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/datsun kiertaa suomen - olisitko halunnut/201404670500
Suoraan tuon jutun tekstistä otettua:
"Kehittyneemmille automarkkinoille Datsunia ei tuoda. Näin ollen sitä ei nähdä myöskään Suomessa ... "
Mille vtun kehittyneemmille? Autokauppa perustuu tässä maassa käytettyjen ja käytettynä maahan tuotujen myyntiin. Ai niin, ja hiukan uuden Toyotan.
Suoraan tuon jutun tekstistä otettua:
"Kehittyneemmille automarkkinoille Datsunia ei tuoda. Näin ollen sitä ei nähdä myöskään Suomessa ... "
Mille vtun kehittyneemmille? Autokauppa perustuu tässä maassa käytettyjen ja käytettynä maahan tuotujen myyntiin. Ai niin, ja hiukan uuden Toyotan.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nissan ei halua pilata mainettaan ryssien kasaamilla vehkeillä.
Minusta Nissan olikin aina Japanin Lada...
Toimitusjohtaja saanut maailman parhaan yritysjohtajan palkinnon, eipä taida olla ryssilla tai edes tojotalla.
aivan kauheita vempuloita. Muistan kun kaveri erehtyi ostamaan nissan primeran. Söi öljynvaihtovälillä 4 litraa öljyä ja maahantuojan mukaan se on normaalia, EI HYVÄÄ PÄIVÄÄ !
Jossakin vuosimallissa osassa valmistusvirhe, muut todella kestäviä, eikä itselläkään ole kulutus lisääntynyt vieläkään vaikka paljon vanhempi. Ikävää tietysti jos sellainen kohdalle sattuu ja valmistajan pitäisi korvata.
Suomi on autoilun takapajula eikä todellakaan mikään "kehittynyt" markkina. Asian todellinen laita on saatu upeasti jemmattua ylisuurin ja pramein autoliikkein. Yksikään niistä tolloista jotka niillä marmorilattioilla tassuttelee, ei ole mitään muuta kuin suuri ongelma. Ja kaikki vaarit menevät nuolemaan jumalaisen autokauppiaan hanuria, koska eivät muuhun pysty. Tänne tuo Datsun on aivan liian rahvaanomainen myytäväksi kiiltävien lattioiden ja ylikorkeiden hallien sisuksista. Kuka TUOLLAISTA pskaa nyt myydä haluaisi? Ladojakaan ei enää ole, eikä Dacian kanssa viitsi kilpailla köyhistä asiakkaista. Mainehan siinä menee.