Lihavat naiset ja millaiset miehet?

Täällä itkeskellään jatkuvasti siitä miten hirvittävän lihavia suominaiset ovat ja miten kamalaa se on miesparoille kun joutuvat moisia mätisäkkejä panemaan. No, tiedättekö kultsipuppelit mitä? Joka toinen suomimies on ylipainoinen siinä missä naisista vain joka kolmas. Että kyllä siinä useammin on hommissa lihava mies ja normaalipainoinen nainen. Hylleva hylleva vaan, ihraiset suomisedät, kyllä se melko vastenmielistä katsottavaa on kun joka toisella vastaan lyllertävällä äijänpätkällä roikkuu vatsa polvissa. Hyh.

Ja nyt voitte taas valittaa miten yksi kolmesta naisesta on läski :) Älkääkä vaan valittaessanne katsoko peiliin, sillä se on kuulkaas aika suuri todennäköisyys että sielläkin tytisee.
11256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

täällä ei tytise, eikä täälläpäin pakoteta ketään panemaankaan. Itse lihaksikkaana ja kauniskasvoisena voikin saada hyvännäköisen naisenkin;)

Äänestä

Jos se miehen maha ei roiku löllöen polvissa,niin sitten sillä on vähintäänkin niin kivikova kaljamaha,ettei lähellekään pääse.Kyllä on ilo silmälle,jos löytää normaalivartaloisen miehen.

Äänestä
  • miksi etsit miehiä mäkkärin jonosta? Salille siitä..

    Äänestä

  • näinn kirjoitti:

    miksi etsit miehiä mäkkärin jonosta? Salille siitä..

    AI, sä käyt mäkkärissä ja oot muka lihaksikas...justjoo ;D

    Äänestä

  • Noinn kirjoitti:

    AI, sä käyt mäkkärissä ja oot muka lihaksikas...justjoo ;D

    en käy mäkkärissä. Meinaan vaan, että jos ei muita miehiä näe kuin lihavia, niin ei silloin paljon urheilupiireissä liiku. Ja lihaksikkuuttani ei minun tarvitse ruveta todistelemaan missään muualla kuin kisoissa, jos joskus sinne pääsen...

    Äänestä

Mäkkärin jonoissa en seisoskele,saleilla en käy, lenkkeilen ahkerasti ja elän suhtkoht terveellisesti....mutta en katsele enää nuoria miehiä,vaan mielellään viidenkympin rajapyykin ylittäneitä. Sieltä löytyy aika paljon kaljaan tykästyneitä sohvaperunoita.Sääli.

Äänestä

Niin, suomalainen nainen vaan on läski ikävuosina 24-40, jonka jälkeen onkin pakko ryhdistäytyä, jos meinaa vielä joskus saada muuta kuin turkkilaista. Tuohon samaan ikään mieheltä nämä läskit mätisäkit edellyttävät urheilullisuutta ja poikaparat vieläpä suostuvat elämänsä kunnossä mätisäkkien vinkumien räkätappien siittäjiksi.

Äänestä
  • Voi sua, noinkin on päässyt sullekin käymään, ett jouduit pakosta yhteen mätisäkin kanssa, kun pamahti paksuksi. Jättikö se sut ja joudut nyt maksamaan vielä elareita niistä muksuista, ei ihme ett oot katkera.

    Äänestä

Nostetaan hyvä ketju. ;)

Äänestä

Pointti onkin se, että lihavuus / huono ulkonäkö ei ole miehellä niin paha seksuaalisen arvon romahduttaja kuin naisella. Miehen houkuttelevuuteen merkkaa enemmän sosiaalisuus, lompakon paksuus, mielenkiintoinen työ jne. Monet naiset jopa pitävät sellaisista ison eli turvallisen näköisistä nallekarhuista. Lisäksi tilastot ovat siinä mielessä vääristyneet, että miehet pystyvät lihaksia kasvattamalla aika helposti nousemaan sinne lievän ylipainon puolelle. Naisilla saliharrastus ei läheskään yhtä helposti siihen johda.

Naisen ulkonäkö taas on miehelle äärimmäisen tärkeää ja kaikista helpoiten sen voi tuhota lihoamalla.

Äänestä

Oonko väärässä jos väitän, että nykyään naisissa nimenomaan nuoret on lihavia ja miehissä taas keski-iästä eteenpäin olevat?

Ennen se oli niin että mummot oli niitä läskejä, mutta nykyään tuntuu että iäkkäämmät on joko olleet aina hoikkia / normaalipainoisia ja pysyneet sellaisina tai tehneet "ryhtiliikkeen" ja laihduttaneet kun keski-ikä alkaa lähestyä ja sitä myöten kroppa ei enää jaksa läskien alla. Kuitenkin nämäkin on olleet omassa nuoruudessaan hoikkia mutta lihoneet ns. ruuhkavuosina kun pitää hommata perhe ja ura.

Ainakin itsestä tuntuu katukuvaa katsellessa, että nuoret miehet on edelleen yleensä hoikkia ja painoa alkaa kertyä iän myötä, kun taas nuorissa naisissa hyvin harvoin näkee enää sellaista jolla ei kaksoisleuat, mahamakkarat, jenkkakahvat ja jättireidet tytise läskistä. Olisi ihan kiinnostavaa jos tehtäisiin tutkimus ylipainoisista ikäryhmittäin, tulokset voisivat olla aika erilaiset, kuin tuo että puolet miehistä on läskejä ja 1/3 naisista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihrava Ilmari kirjoitti:

Täällä itkeskellään jatkuvasti siitä miten hirvittävän lihavia suominaiset ovat ja miten kamalaa se on miesparoille kun joutuvat moisia mätisäkkejä panemaan. No, tiedättekö kultsipuppelit mitä? Joka toinen suomimies on ylipainoinen siinä missä naisista vain joka kolmas. Että kyllä siinä useammin on hommissa lihava mies ja normaalipainoinen nainen. Hylleva hylleva vaan, ihraiset suomisedät, kyllä se melko vastenmielistä katsottavaa on kun joka toisella vastaan lyllertävällä äijänpätkällä roikkuu vatsa polvissa. Hyh.

Ja nyt voitte taas valittaa miten yksi kolmesta naisesta on läski :) Älkääkä vaan valittaessanne katsoko peiliin, sillä se on kuulkaas aika suuri todennäköisyys että sielläkin tytisee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu