Hei unelmani. Tiedän, etten ole ollut unelmiesi mies. liikaa olen sinuun purkanut ikäviä asioita sisältäni, jotka minua on syönyt ja pilannut.
olisimmepa voineet olla yhdessä ilman noita paskoja asioita. Tiedän, että kaikki ois niin toisin. voisimme antaa toisillemme puhdasta rakkautta molemmin puolin.
Itse tarvitset aikaa itsellesi, sinulla ei ole aikaa ja halua tällä hetkellä parisuhteelle.
Itse tulen rakastamaan sua ikuisesti, se tunne ei minusta häviä millään eikä koskaan.
Mitään en niin paljon toivo ja haluaisi kun sitä, että kun molempien asiat olisi hyvässä kunnossa niin voisimme antaa toisillemme jälleen sitä rakkautta minkä toisillemme ensimmäisenä yhteisenä kesänä uskoimme.
Olet ollut unelmani siitä ensimmäisestä rakkaudentunnustuksesta lähtien. Silloin tiesin, että sun kanssa haluan ja voisin olla lopun elämäni, rakentaa perheen ja saada kauneimpia lapsia mitä maa päällään kantaa...
Nyt mun tarvitsee vain pitää sydämmeni kasassa päivästä päivään.
Olet joskus puhunut kohtalosta yms. en tiedä mitä se on, mut siihen uskon, että meidät on luotu toisillemme, asioiden tarvitsee vain mennä oikeille paikoilleen... Sen aika vain ei ole ollut vielä näköjään...
En unohda sua ikinä, en ikinä
Sun silmistäs mä nään
13
1578
Vastaukset
- kestää
Itse olen 36v nainen ja nykyisin olen naimisissa ns.ex mieheni kanssa.
parikymmpisenä seurustelimme pari vuotta ja rakastimme toisiamme. elämäntilanteemme vain ei ollut otollinen parisuhteelle silloin. tapasimme jälleen kolme vuotta sit ja nyt rakastan häntä vielä enemmän kuin nuorena.
Kohtaloa tai ei niin tällaistakin voi sattua, mut älä vaivu odottamaan tuollaista vaan elä!! haet uusia tuttuja, suhteita.
kehität itseäsi. - hinkka
Älä ajattele toisen puolesta.äläkä mene sen päähän.Teillä on erilaiset päät.
- JokuN
En unohda minä unelmieni miestä, sitä ainoaa. Jota en saada voinut myös omien epäilysteni ja pelkuruuteni takia,enkä tiedä menevätkö asiat niin kohdalleen koskaan että se onnistuisi. Toivoisin niin, silti. Enpä taida mitään muuta niin toivoakaan kuin sitä. Kun hän vain tietäisi etten koskaan halunnut loukata, päinvastoin.
"Sinun vain -rehellisesti aina".
*Vähän kylläkin tuntuu hölmöltä.. kirjoittaa näin* :) Mutta muuhunkaan en pysty.- pystyt
Pikkusen skarppaat vielä, niin kyllä se sieltä tulee:)
- Veera
minun ex-mieheni ??? Jos olet, niin toivon todellakin onnea sinulle ja koita jaksaa ... En olisi jaksanut kanssasi, oli liian vaikeaa liian kauan ... Kulutin itseni loppuun. En vihaa sinua, olen antanut kaiken anteeksi.
Minulla on uusi alku menossa ja olen saannut rauhan sieluuni. En usko koskaan palaavani yhteen sinun kanssasi. Miksi en ? Koska, koskaan en rakastanut sinua, niin paljon kuin rakastunut nainen voi rakastaa.
Koita jaksaa !!! - minä vain
Siis mikä idiootti olet. Ota naiseesi yhteyttä ja kerro tunteistasi, tai kirjoita suoraan hänelle. Ei se voi noin vaikeaa olla. Mä en voi siitä tätä vuodastusta tänne. Kirjottakaa niille ihmisille joille haluatte asiat kertoa.
- tutulta kuulostaa
toi viesti... toivoisinpa että se olis mulle...mutta tuskin... silti sanon etten unohda sua ikinä!!!!!
- Minä
Kuka olet?
- tutulta kuulostaa...
Minä kirjoitti:
Kuka olet?
sinua, joka olit "ystäväni" muutaman kuukauden!!! Nyt ei ole kuin muistot jäljellä....:( Kuka itse olet? Se, jota kaipaan, vai kenties joku muu??!!!
- Minä
tutulta kuulostaa... kirjoitti:
sinua, joka olit "ystäväni" muutaman kuukauden!!! Nyt ei ole kuin muistot jäljellä....:( Kuka itse olet? Se, jota kaipaan, vai kenties joku muu??!!!
Tuo alkuperäinen sinun mielestä kuulosti tutulta?
- tutulta kuulostaa
Minä kirjoitti:
Tuo alkuperäinen sinun mielestä kuulosti tutulta?
jotenkin vaan "kolahti".. tuskin kuitenkaan oli mulle...:( mut jos oli niin joku tuntomerkki olis kiva...;)sillä edelleen ikävöin sua!!!!!!
- Minä
tutulta kuulostaa kirjoitti:
jotenkin vaan "kolahti".. tuskin kuitenkaan oli mulle...:( mut jos oli niin joku tuntomerkki olis kiva...;)sillä edelleen ikävöin sua!!!!!!
Minä tumma, sinä vaalea?
- tutulta kuulostaa
Minä kirjoitti:
Minä tumma, sinä vaalea?
punapää, sinä kyllä tumma... et taida olla se jonka haluaisin ja jota ikävöin...:( olis ollut liian helppoa löytää sut uudestaan!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202810Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3472447Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262232Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o392226Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581818Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181349Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121342- 701223
- 551200
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?61163