Taidan poistaa treffiprofiilini...

lopullisesti lähiaikoina, ollut jo heinäkuusta 2006 ja yhtään vastausta en ole saanut lukuunottamatta muutamaa riviä jota naiset on kirjoittanut ja sitten on häivytty kuin pieru saharaan..

Luonnollisesti mitään tapaamista ei ole tapahtunut tänä aikana..

Profiilin ulkomuotoa on muutettu useaan kertaan ja tauollakin on oltu välillä jokusen kuukauden pari.. Mutta homma on nyt niin että kiintiö on tulossa täyteen,

On todettava että ei se löydy... Täytyy vaan jatkaa elämää yksistään niinkuin tähänkin asti, ei tää nettihomma ollutkaan se ns "mahis" koska baareissakaan en välitä käydä, näin se vaan on kaikille ei todellakaan oo luotu kumppania, ei edes tutustumisen mahdollisuutta ((

10

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A.P

      Yleisesti naiset vinkuu täällä foorumeissa pervoista ja vain seksiä vonkaavista miehistä mutta kuitenkaan tavallinen työssäkäyvä asiallisesti käyttäytyvä kiltti mies ei kelpaa..

    • bzdg

      käy h**rissa niinkuin muutkin miehet

      • Pöh

        reijästä ei kannata maksaa....


    • jo poistunut

      Ei se, että sai vastauksia ja pääsi ihan treffeille saakka,
      tehnyt tästä sen kummoisempaa, kun toisia treffejä ei tullut.

      Kaksi kertaa kokeilin ja yksin olen edelleen. No onneksi
      on hyviä kavereita, ettei silleen ihan yksinäinen sentään.

      Kolmatta kertaa en kokeile, koska näyttää menneen vielä
      enemmän hullummaksi.

    • vn,m.

      Helppoahan tuo nettideittailu on kun siihen vähän panostaa. Itselläni ekalla kerralla sain takaisin viestin yhdeltä kymmenestä ja nyt kun uudestaan tuonne treffien puolelle jouduin niin luvut ovat

      Rekisteröitynyt: 6.4.2014

      Kirjautumisia: 662

      Viimeksi kirjautunut: 23.5.2014 klo 18.48

      Lähetettyjä viestejä viimeisen kuukauden aikana: 515 viestiä 46 käyttäjälle

      Vastaanotettuja viestejä viimeisen kuukauden aikana: 353 viestiä 21 käyttäjältä

      Blokattuna: 0 käyttäjän blokkaamana

      Eli aikamoinen parannus. On tuolla paljon sellaisiakin naisia ketkä olivat siellä jo silloin kun itse olin ekaa kertaa eli taitavat olla feikkejä

    • ylipapitar

      Missään nimessä ei saa olla passiivinen.
      Jos miehen profiilissa lukee viimeksi kirjautunut "15.03.2014", niin en todellakaan laita aloitusviestiä. Ei tunnu olevan kiinnostusta löytää kumppania kun ei edes käydä omassa profiilissaan.

      Älä jää odottelemaan toiselta aloituksia vaan pommita itse kiinnostavia ja ehdottomasti sellaisia, joilla on kanssasi jotain oikeasti yhteistä, tai osut edes osittain toisen kriteereihin.
      Koita panostaa kuviin. Täälläkin on ollut monta ketjua siitä, millainen kuvan pitää olla. Suosittelen oikeasti panostamaan kuvaan ja siihen tekstiin. Koita nähdä itsesi ulkopuolisen silmin, mitä SINÄ haluaisit nähdä ja lukea toisen profiilista?

      Kokeile tehdä ihan uusi profiili toisella nimimerkillä ja uuden tyylinen. On pikkasen turn off jos sun profiili on ollut jo vuodesta 2006 ja olet siellä edelleen. Kertoo epätoivoisuudesta ja sitähän meistä kukaan ei ole, eihän... ;)
      Menet sinne ihan "uutena" ja uudella asenteella!

      • IkisinkkuDeittaaja

        Jos mies on nettideiteillä vuodesta 2006 on hän kenellekään kelpaamaton ja epätoivoinen. Jos taas nainen vuodesta 2006 valitsee hän vain tarkkaan kumppaninsa eikä hyväksy ketä tahansa suhteeseen.
        Noinhan täällä asiat halutaan ilmaista ja aina tietenkin niin että mies on se joka ei kelpaa.
        Itselläni on ollut profiili vuosia ja vuosia ja välillä saadessani suhteen piilotan profiilini kun taas suhde loppuu kirjaudun takaisin. Ei nuo netti suhteet niin kauaa kestä että profiili ehtisi kadota palvelusta. Itselläni on muutenkin niin paljon juttua profiilissani että en yksinkertaisesti jaksa alkaa uudistamaan sitä minkään vuosiluku muutoksen takia. Ja hyvinhän nuo naiset lähestyy muutenkin kunnes pelästyvät naamakerrointa ja valitsevat sen komeamman sisimpään tutustumatta. Valitettavan pinnallistahan tuo touhu on.


    • 1+1= f

      "Missään nimessä ei saa olla passiivinen." "Ei tunnu olevan kiinnostusta löytää kumppania kun ei edes käydä omassa profiilissaan."

      Eräs tuttuni löysi kumppanin netistä, vaikka unohti välillä koko profiilinsa olemassaolon. :D Oli kyllä maininnut jo siinä, ettei käy tsekkamassa viestejä jatkuvasti, ja että vastauksen saaminen saattaa kestää.

      Ei sen deittailun tarvitse olla aina niin hemmetinmoista suorittamista. Niin kuin ei minkään muunkaan tässä elämässä. :)

    • anna-leene 89

      millä nimellä sut löytää treffeista?
      Naisena haluan vilkaista miltä näytät..

    • anon111

      Lähinnä itsekkin olen tuota profiilin poistoa suunnitellut, koska mitään seuraa ei netistä löydy etkä saa vastauksiakaan vaikka vastailisit naistenkin treffi-ilmoituksiin, toinen asia mikä on tullut huomattua naiset itse eivät osaa tai halua tehdä aloitetta miehelle, vaan sitten vain vinkuvat netissä ettei miehet oo kiinnostuneet heistä voi sen aloitteen tehdä itsekkin,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      142
      4664
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      103
      3921
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3559
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3320
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      53
      3188
    6. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      32
      2620
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2559
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2246
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      20
      1898
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      35
      1755
    Aihe