haluavat varattujen eli naimisissa olevien miesten seuraa.
Mistä se johtuu?
Mistä se johtuu?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Ukkomiehet ovat auliita palvelemaan ja heidät on kuitenkin hyvin helppo pakottaa käyttäytymään kunnolla. Eroonkin pääsee pahimmastakin takiaisesta, kun vain uhkaa ottaa yhteyttä rouvaan.
Varmaan vaan huvikseen.
Kun on mistä valita. ;)
Että monet varatut miehet haluavat naisten seuraa.
Monet naiset haluavat myös vapaiden miesten
seuraa, edellyttäen, että vapaa mies on yhtä
sivistynyt kuin minä.
Olen siis merkantti.
"Monet naiset haluavat varattujen eli naimisissa olevien miesten seuraa.
Mistä se johtuu?"
-Moraalin ja etiikan puutteesta.
Puuttuuko moraali ja etiikka niiltä naisilta, vai varatuilta miehiltä?
Mikäli hlö pitää peliä jonkun varatun kanssa tietäen tämän olevan varattu, niin silloin hlöllä ei ole mainittavaa moraalia tai etiikkaa, tämä katsomatta sukupuoleen.
Lienee päivänselvää (ainakin pitäisi olla), että varattuna nyt ei muutenkaan etsitä seuraa tms..tämäkin katsomatta sukupuoleen.
Ihmettelen, että näin itsestään selvistä asioista pitää edes vaivautua keskustelemaan..?!
Kertoo vain siitä surullisesta tilasta joissa useimpien ihmisten moraalikäsitykset ovat tänä(kin) päivänä...
"Lienee päivänselvää (ainakin pitäisi olla), että varattuna nyt ei muutenkaan etsitä seuraa tms..tämäkin katsomatta sukupuoleen."
Mistäköhän sitten johtuu, että noin puolet varatuista miehistä hakee muiden naisten-, kuin omansa seuraa, jos tuo asia noin päivänselvää lienee?
Moraalilla kuitenkin lienee vähän tekemistä asian kanssa. Enemmänkin kyseessä taitaa olla ihmisen sukuvietti. Tarpeet ovat niin voimakkaat, että kun ns. kemiat kohtaavat niin sillä ei ole väliä onko toinen varattu kun hormonit, vietit ja vaistot ottavat vallan. Patologiset pettäjät ovat sitten asia erikseen ja tämä koskettaa tietty molempia sukupuolia. Varmaan aika harva kuitenkaan useamman kerran haksahtaa varattuun. Useimmat taitavat kuitenkin etsiä ihan vapaata seuraa. Itse en ainakaan tunne montaakaan jotka varattujen perässä juoksisivat. Yhden ainoan tiedän, joka halusi varatun miehen ja perustelu oli se, että jos on kelvannut jollekin niin täytyy olla sitten hyvä mies. Itseäni eivät varatut kiinosta, ei myöskään kumppanin pettäminen. Mielummin eroan kuin jään nuivaan suhteeseen.
"Mistäköhän sitten johtuu, että noin puolet varatuista miehistä hakee muiden naisten-, kuin omansa seuraa, jos tuo asia noin päivänselvää lienee? "
-Koska puolet (vähintään) KAIKISTA ihmisistä, sukupuoleen katsomatta, ovat täysin ilman moraalia ja etiikkaa mitä tulee tähän aihepiiriin.
Naiset yleensäkin haluaa kilpailla muiden naisten kanssa, luin kerran yhtä blogia jossa nainen käytännössä myönsi että se silloinen mies kiinnosti entistä enemmän koska oli varattu, ehkä jopa pelkästään sen takia kun oli varattu.
Naista kiinnostaa siinä se että mies ei ole saatavilla, nainen yrittää josko saisi vietyä toisen omaisuutta, kilpailutilanne.
Naisen logiikka menee niin että suositumpi on parempi, täynnä oleva ravintola herättää naisessa positiivisia ajatuksia kun taas tyhjä ravintola herättää negatiivisia ajatuksia vaikka ravintola voisi olla täsmälleen samanlainen. Naiset elää mielikuvilla.
Äh, se johtuu siitä että vapaista tarjolla olevista suurin osa on sekundaa, varatuissa on tavalla tai toisella laadukkaampaa tavaraa tarjolla. Ja niin kuin jo alussa sanottiin, varatusta pääsee helpommin eroon niin halutessaan. Voi leikkiä ja "tehdä tarpeensa", niin kuin täällä useasti sanotaan. Eli harrastaa kivaa seksiä ilman sitoumuksia. Vapaat kun tuppaavat tarraavan turhan tiukasti.
Pöh. Pöh. Vapaana olevat miehet eivät
"tarraudu", vaan he lähinnä pelkäävät
naisia. Varsinkin silloin, kun nainen on
likinäköinen rillipää vahvoissa silmälaseissa.
Toisiin tarrautuu, toisiin ei...
sain jotenkin käsityksen, että olet "vapaa". olet siis sekundaa? :D *reps* sori.....pakko ohimennen kommentoida
Luepa vähän tarkemmin. ;) Sanoinko että vapaa=sekunda, sanoinko edes että koskee molempia sukupuolia. *reps* vaan, lukutaidollesi.
noh sekundaa oot joka tapauksessa
Usko löysään puheeseen ja tarttuvat siihen, joka itseään tarjoaa.Varatut iskevät suoraan ja nopeammin, imarrellen. Kuten eräs varattu totesi, että sallii itselle minkä tahansa valehtelun, että saisi seksiä. Sinisilmäinen kuvittelee tämän imartelun edessä, että häneen olisi ihastuttu ja että varattu olisi häneen kovinkin rakastunut.
Kerran halusin, johtui siitä että varattu oli "unohtanut" sormuksen sormestaan, ei muistanut mainita vaimoaan, vaikutti kiinnostavalta ja oli innokas tapaamaan. Onneksi satuin googlailemaan miehen taustoja ja pääsin tämän "unohdetun" informaation jäljille.
No ethän sinä halunnut varatun miehen seuraa, koska et tiennyt hepun olevan varattu. Tässä ei nyt ole tuosta kyse.
Paitsi miehen mielestä juuri siitä oli kyse, että minä tavoittelin väkisin varattua, kun hän jälkeenpäin selitteli asiaa vaimolleen ja muutamalle muulle ihmiselle. Kiltti aviomiesparka.
eihän ratto riitta halua sitoutua ja varatuilta voi jäädä rahaa lipaston päälle ratto riitalla on rahaa mitä voi tuhlailla
Ei ole sukupuoleen liittyvä vaan vinoutuneisiin yksilöihin sekä naisiin että miehiin siis. Kummistakin löytyy näitä, jotka himoitsevat varattuja.
Lyhyesti sanottuna roskasakkia sellaiset.
Tämä on kylläkin nimeenomaan sukupuoleen liittyvä kysymys. Osa naisista kiinnostuu varatuista miehistä sen takia koska nämä ovat jo tavallaan tulleet valituiksi jonkun toisen naisen toimesta. Eli siis --> muut naiset ovat valinneet hänet --> korkea-arvoinen mies --> haluttava mies. Toinen syy tähän on naisten keskuudessa vallitseva kilpailuvietti. Naisten on silloin tällöin otettava selvää riittäisikö heidän viehättävyytensä kilpailemaan miehen oman naisen kanssa. Kolmas syy tähän on se, että usein varattujen miesten ulosanti naisia kohtaan on erilaista. He eivät pyri tekemään vaikutusta eivätkä silminnähden yritä iskeä ketään vaan ovat näennäisen rentoja eivätkä turhia jännitä. --> itsevarmuus.
Ja nimenomaan sukupuolesta riippuvia kysymyksiä sen takia että nämä seikat eivät miehillä toimi sytykkeinä. Nainen joko kiinnostaa tai sitten ei ja varattuna oleminen voi toimia esteenä tai sitten ei, mutta koskaan ei-kiinnostava nainen ei muutu yhtäkkiä kiinnostavaksi sen takia että hän on varattu.
En tiedä mistä johtuu mut kun olen seurustelen niin varatut naiset ehdottelee usein humalassa. Selvinpäin ei kukaan ehdottele. En ole naimisissa mut ei näköjään väliä kunhan vaan on varattu.
En enää halua.
Minulla oli varattuun mieheen suhde mutta koin sen ahdistavaksi.
koska tiesin että en tule koskaan samaan tätä miestä. Hän ei hlunnut ottaa eroa johtui varmaan lapsista.
Mutta mies olisi silti halunnut jatkaa..
En halua olla ikuinen kakkonen