Muistavatko palstalaiset vielä Salattujen Elämien alkuvuosia ja niiden vauhdikkaita juonenkäänteitä?Olen viimeaikoina katsellut netistä aika paljon hyviä pätkiä ikivanhoista jaksoista jolloin kahvilakaksikko Aki ja Markus yhdessä yrittivät selvitellä sotkujaan lakinaisen Lauran kanssa. Tässäkin pätkässä kiteytyy hyvin vanha "palstatotuus", jonka mukaan öykkärimäiset jännämiehet saavat naisia huomattavasti kilttejä kamumiehiä helpommin. Aki pääsee pukille ja Markus saa pakit. Sääliksi käy Makea.
http://www.youtube.com/watch?v=y9lfZOV8jvY
http://www.youtube.com/watch?v=y9lfZOV8jvY
Vastaukset 4
Vanhimmat
Muistan hyvin, tässä sarjassahan kiteytyy hyvin tämä jännämies vs. tavis homma. Akihan sai paljon naisia, kuten myös Kari Taalasmaa, joka sarjan alussa oli juuri palannut linnasta. Ismollaki oli naisia vaikka veti lapsiaan ja naisiaan turpaan. Sitte kiltti Markus oli monesti puutteessa.
Jukka Salinhan oli kuiva ja tylsä arkkitehti, joten sen vaimo Hanna alko nussimaan Jukan pojan Aleksin kanssa. Ismon tytär Miia seurusteli sen jonku Mikan kanssa joka veti sen veljeä turpaan ja muutenki oli öykkäri.
---
Nykyään sarjassa hyvä esimerkki on Tale ja Janne. Tale himoitsi Iidaa, mutta tavis ku on ni joutu keskittymään tatin hakkuuseen kun jännittävä raikulipoika janne puhkas Iidan immenkalvon. Sitte Tale oli kiinnostunu Sannista, mutta senki reijän Janne kävi rassaamassa.
Tähän on sitten tultu: "Palstatotuuksia" puolustellaan Salattujen elämän juonenkäänteillä. Apua!!!!
Tuskin tässä kukaan puolustelee. Todetaan vaan, että moni palstalla jauhettava asia näkyy tosielämässä. Ihan oikeat ihmiset nuo juonikuviotkin näet miettii ja kirjottaa.
Että imeppä muNAA.
Lasse Sievinen on tyypillinen "aisuritimppa" jonka vaimoa Paulaa kävivät selän takaa pökkimässä vuorotellen veljekset psykopaatti-Aaro ja skitsofreenikko-Eero. Toisen toimesta tähän maailmaan pantiin alulle myös äpärälapsi Severi, jonka isäpuoleksi Lasse nöyränä aisurismiehenä mukisematta ryhtyi.