Naiset käy baareissa pettämässä

tai etsimässä panokaveria jotta voi pettää. En halua siksi naista joka käy usein baareissa vaan viettää koti-iltaa mielummin.
2113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nimenomaan baarielämästä pitävät naiset pitävät hauskaa bestiksensä kanssa tai muuten tyttöporukalla, ja siinä itsekukin odottaa sitä korskeaa bodari-juristiaan joka tulisi jännästi pilke silkäkulmassa merimies-tatskat loistaen iskemään "kaiken kivan" merkeissä.

Ratkaisuja on kaksi: olla niin suorituskykyinen ettei muija halua pettää tai sitten koettaa löytää nainen joka ei biletä.

Äänestä

Voivoi, niin käyvät miehetkin. On vaan opittava erottamaan jyvät akanoista, niin sen hyvän kumppanin voi löytää baaristakin sieltä "hauskaa pitävien" ja panoa hakevien joukosta. Tietenkään tämä ei takaa etteikö muutama pettäjätapaus voisi varsin uskottavastikin aluksi vaikuttaa luotettavalta, mutta aika usein ne oppii erottamaan jos riittävästi käytöstä, olemusta ja arvomaailmaa tarkkailee. Itseäni esim. ei ole petetty (ei ainakaan ole koskaan ollut aihetta epäillä eikä ole mikään siihen suuntaan viitannut) eikä ole niin eksät kuin deititkään kertaakaan hakanneet.

Tiedän että johtuu myös siitä että mulla on ollut sen hakkaajien/pettäjien välttämisen suhteen hyvä tuurikin (vaikka siinä mielessä taas ei ole, että aloitin koko deittailuelämän myöhään ja varsinaisen seurustelun vielä myöhempään). Naisista nämä tosissaan seuraa hakevat ja uskolliset löytyvät yleensä niistä porukoista jotka ovat tulleet kavereiden kesken ensisijaisesti viettämään hauskaa iltaa ja vasta toissijaisesti mahdollisesti kiinnostuneita myös jostain paikalla olevasta miehestä mikäli sopiva sattuu vastaan. Mitä enemmän nainen vaikuttaa olevan paikalla vain ja ainoastaan miesten huomiota hakemassa, sen todennäköisemmin hän ei juuri sillä hetkellä ole valmis sitoutumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niin. kirjoitti:

tai etsimässä panokaveria jotta voi pettää. En halua siksi naista joka käy usein baareissa vaan viettää koti-iltaa mielummin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu