Profiileista ja kuvista ym.

Tähtihetki

Poistin profiilini tänään, koska olin niin pettynyt siihen, että en saanut vastauksia. En minä voi muuta syytä kuin itseäni. Kirjoitin liian paljon, liian vaikeaselkoisesti ja harvat jaksavat lukea pitkiä profiileita. Parhaiten varmaan vastauksia saavat yhden rivin kirjoittajat, mutta minkä sille mahtaa kun innostuu kirjoittamaan. Tutkiskelin myös muiden profiileita ja löysin yhden, jolla oli vielä monisanaisempi esittely kuin minulla. Valokuvankin laitoin, vaikka epäröin meneekö jo intimiteettisuoja moisesta asiasta. Kun olin lisännyt kuvan, niin alkoi tulla viestejä, että se en ole minä joka kuvassa olen, että muka olisin kopioinut kuvan jostakin "mallikansiosta". Tulkitsen nämä kommentit pelkkinä kohteliaisuuksina etenkin kun en mikään kovin nuori ole ja kuva oli puoli vuotta sitten otettu. Olin etsimässä pelkästään tositarkoituksella sielunveljeä, elämäntoveria tai sydänystävää, joten ehkä konservatiivisuuteni pelästytti useimmat.
Onko kenelläkään tietoa, löytyykö netistä ystävänpalstaa, joka on tarkoitettu pelkästään meille tositarkoituksella seutaa etsiville? Treffimesta ja Sinkut on kokeiltu ja sielläkin liikkuu pelkästään seikkailijoita.
En minä halua teilata tässä ketään. Satuin vaan väärälle foorumille ja olen pettynyt. Asun aika syrjäisessä paikassa maantieteellisesti, joten silläkin lienee merkitystä. Sitä minä ihmettelen miksi suurissa kaupungeissa asuvat henkilöt etsivät NETISTÄ seuraa.

5

1913

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieltä

      turha paikka näkyy olevan toi, ei mitään muuta kun pelleily viestejä tullut.Pitää kait se poistaa toi profiili pois kanssa ja lopettaa tämä leikkiminen ,ja toivoa et saa jostain sen vaki kumppanin muualta.ps.hyviä linkkejä kaivataan

    • voi ei...

      Asun pääkaupunkiseudulla ja etsin aina välillä seuraa netistä. Miksikö? Siksi, ettei baarissa ikinä tutustu kehenkään, ei myöskään työpaikalla eikä kavereiden kautta. Kaverini eivät tunne kiinnostavia sinkkumiehiä yhtään sen paremmin kuin minäkään. Opinnot ovat loppusuoralla, joten eipä tule enää pyörittyä yliopistollakaan. Salilla nyt tietty käy miehiä, mutta se on oikeastaan ainoa paikka, jossa voisi kuvitella lähestyvänsä jotakuta. Ehkä... Mutta ikävää jos Suomi24:n treffipalvelu on huono. Olin laskenut toivoni sen varaan. Itse olen kokeillut deittinettiä ja sinkut.nettiä, mutta ei niistä ole mitään löytynyt. Masentavaa! Ehkä pitää sitten luopua koko nettitreffailusta.

    • Tähtihetki

      Olen pahoillani, että kärjistin asian. Ei se todellakaan ole kiinni siitä missä asuu - moni pääkaupunkiseudulla asuva on muuttanut muualta työn ja opiskelujen perässä ja seuran löytäminen on ihan yhtä vaikeaa meille kaikille, jotka emme käy baareissa emmekä ravintoloissa. Muistan itse opiskeluvuosilta. Kyllä sitä oli yksinäinen jo silloin. Kun etsii seuraa "tositarkoituksella" niin oletetaan, että on jotenkin vakavamielinen ja synkkä ihminen. Omasta mielestäni olen huumorintajuinen siinä missä muutkin (jokainen omasta mielestään on), mutta rajansa on huumorillakin. Esimerkiksi toisten ihmisten tunteilla leikkimisessä ei ole mitään huvittavaa ja joillekin se tuntuu olevan harrastus ja huvi. Eivätkö ne ihmiset sitten kaipaa seuraa, vai ovatko he katkeroituneita kun ovat aikansa etsineet vai tiivistyykö tyhmyys porukassa (olen kuullut, että koululaiset laittavat koulun koneilta senssipalstoille ilmoituksia ja naureskelevat sitten porukalla). Yksi mies kertoi mulle, kuinka hän oli löytänyt sinkut.netistä "tosi ihanan naisen" - hän kirjoitteli muutamia viestejä ja sitten sopi tapaamisesta 100 km päähän. Tapaamispaikalla ei ollutkaan se ihana nainen vaan lauma naureskelevia ja pilkkavia koulupoikia. Että sillä tavalla.

    • Blonde

      Joo, olen minäkin pettynyt tähän palstaan. On ollut pari kk profiili ja vain n.10 vastausta tullut. Niistäkin suurin osa sellaisia mihin ei tee mieli vastata. Pelkkää seksiseuran etsimistä, tai muuten vaan yksi sana tai korkeintaan 2 lausetta. Jos kirjoittaa vain sanan moi eikä mitään muuta niin kertoo sekin jo aika paljon. Vain pari asiallista ja fiksua vastausta tullut. Mutta niistäkään ei muutaman mailin jälkeen kuulunut.

      Itse olen vastannut lukuisiin miesten ilmoituksiin ja ihmettelen että laittavat muutaman mailin ja sitten yhtäkkiä lopettavat koko kirjoittelun. Yhdet treffitkin oli mutta ei se johtanut mihinkään. Toiset oli sovittu mutta tyyppi ei tullutkaan. Et silleen, masentavaa, mutta pakko jatkaa yrittämistä muuten ei koskaan saa mitään. Ja seuralaisen aion saada täältä tai jostain muualta, en luovuta, läpi vaikka harmaan kiven. Itse olen fiksu ja katseenkestävä ja mieheltä toivon ennenkaikkea sympaattisuutta ja keskustelutaitoa.

      • Seppojuhani

        En ole koskaan käyttänyt profiileja, enkä niihin vastaillut joten allaoleva on taatusti pelkkää teoriaa. Kais tiedät, että ei tarvitse olla kummoinen mies, jotta pääsee sanomaan.

        -----------------------
        Jos kerroit olevasi liikkeellä tositarkoituksella, niin ujolle kaverille se on hyppy kylmään veteen.

        Se kun on ”julkinen” tunnustus halusta sitoutua, eikä kuitenkaan vielä tiedä toisesta yhtään mitään.

        Rattopoikaa profiilit senkun vain naurattaa. Ne, jotka eivät ole kovin ujoja, ovat ehtineet avioitua ja erota jo muutamaan kertaan. Sinä olet heille saalis, varsinkin jos olet vielä nätti.

        Käännäpä suuntaa 180 astetta. He itse sopivaa kaveria, äläkä odota, että sinua haetaan. Soittoruokalassakin ujompaa kaveria takarivistä. Ja alkuillasta.

        Katsos, me elämme tasa-arvon maailmassa, ilman selityksiä.

        -----------------------
        Kyllä huomiseen kannattaa yhä uskoa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      3
      3656
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3579
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      128
      3310
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3281
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2166
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1748
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      28
      1469
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1451
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      86
      1345
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1303
    Aihe