Susanna Päivärinta " HAASTATTELEE"

Päivärinta: " Tervetuloa hastatteluun"
Haastateltava: "Kiitos"
Päivärinta" "Pitäisikö Suomen erota EU:sta?
Haastateltava: Olen sitä miletä että....
Päivärinta: " Siis etteko halua vastata?????"
Haastateltava: " Olin juuuri sanom....
Päivärinta " seuraava kysymys, Onko hyvä että Suomi kuuluu nyt Natoon?
Haastateltava: " mutta eihän Suo...."
Päivärinta " ettekö halua vastata tähänkään kysymykseen???!!!!!"
Haastateltava: Etteko tiedä että Suomi ei kuulu Natoon?
Päivärinta " Sovitaanko että minä kysyn, te vastaatte.
494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Buhahhaha, juuri noin se haastattelee.

Äänestä

Soini herrasmiehenä käsitteli inhottavan tilanteen ja törkeän haastattelijan sulavasti ja ystävällisesti, jopa jämäkästi paikoin.

Vaikka YLE ei ole minulta kysynyt, haluanko maksaa heidän toiminnastaan (haluan, mutta en nykyisellä tavalla tyyliin köyhiltä suurempi prosentti kuin rikkailta), mutta yhtä menoerää varten tarjoan verovarojani mielihyvin: tuon sönkkääjän erorahoiksi, jos hän on vielä niin tyhmä, että valittaa erottamisestaan ja vaatii korvausta.

Soinin pitäisi saada uusi haastettelu normaalilta, asialliselta haastattelijalta, kuten muutkin ehdokkaat ovat saaneet. Yhdenvertaisuus vaatii sitä. YLE ei saa olla estämässä yhden puolueen läpimenoa ja pönkittää toisia, jos YLE kuitenkin pakkorahoitetaan kaikkien pussista.

Toisaalta, voi olla, että sönkköhaastattelija teki päinvastaista tulosta kuin tarkoitti. Hänen typeryytensä takia Soinin haastattelu kuunneltiin ehkä tarkkaavaisemmin tai useampaan kertaan kuin normaali standardihaastattelu olisi kuunneltu. Se voi antaa lisäpisteitä Soinille. Hän tosiaan käyttäytyi kuin valtiomies, vaikka rakkikoira riekkui kintuissaan.

Äänestä

"Pitäisikö Suomen erota EU:sta?" on vastaus joko KYYLLÄ tai EI. ... Jos vastausta ei haluta antaa, on asiaa turha jauhaa.

"Onko hyvä että Suomi kuuluu nyt Natoon?" on hyvä kysymys. Osallistumme Naton sotaharjoituksiin, ostamme valtavan kalliita amerikkalaisia Nato-aseita, amerikkalaisia Natosotilaita osallistuu Suomen puolustusasioiden hoitoon Suomessa jne... On valehtelua, että Suomi ei jo kuuluisi Natoon. Ja valehtelua ei tarvitse toimittajien hyväksyä.

Sen sijaan taannoinen Arhinmäen kuulustelija Sakari Kilpelä muistutti Saddam Husseinia kiristämässä eteensä talutetulta tunnustusta vehkeilystä hallintoa vastaan. Ja olihan Arhinmäki vastustanutkin kansaa tappavaa Kokoomus-diktatuuria, minkä vuoksi diktatuurin kannattaja Kokoomus-Kilpelä käyttäytyi kuin raivoon itsensä suggeroinut Saddam aikoinaan.

Äänestä

Kukaan tolkullinen eduskuntapuolueita äänestä, oli haastattelu millainen hyvänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


outo tyyli hällä kirjoitti:

Päivärinta: " Tervetuloa hastatteluun"
Haastateltava: "Kiitos"
Päivärinta" "Pitäisikö Suomen erota EU:sta?
Haastateltava: Olen sitä miletä että....
Päivärinta: " Siis etteko halua vastata?????"
Haastateltava: " Olin juuuri sanom....
Päivärinta " seuraava kysymys, Onko hyvä että Suomi kuuluu nyt Natoon?
Haastateltava: " mutta eihän Suo...."
Päivärinta " ettekö halua vastata tähänkään kysymykseen???!!!!!"
Haastateltava: Etteko tiedä että Suomi ei kuulu Natoon?
Päivärinta " Sovitaanko että minä kysyn, te vastaatte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu