vp:lle kysymys

Onko vaikeaa elää kun on noin nössö kuten sinä ?


Miksi poltat tupakkaa vaikka olet suolisolmupotilas ja vakava D2:nen ?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sokeri riippuvaiset elävät heikkouksiensa vallassa samon kuin alkoholistit.
VHH: ruokavalion on ravitevampaa, mutta ei sisällä sokeria.
Valitan.

Äänestä

Suomalaista huipputietoa sokeririippuvaisuudesta (helsingin yliopiston professori)

"Sokeririippuvuutta ei ole olemassaa.siihen tulee vaan himo"

Pitäisikö itkeä vai nauraa??

Äänestä

Pullukka Mattilalla on sokerihimo ja sillinhimo balansissa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epätoivoinen pullukk kirjoitti:

Onko vaikeaa elää kun on noin nössö kuten sinä ?


Miksi poltat tupakkaa vaikka olet suolisolmupotilas ja vakava D2:nen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu