Olen vasta vähän aikaa opetellut huulipunan käyttöä, ja olen todennut, että amorinkaareni on itse asiassa nätti. Ennen en edes ollut kiinnostunut katsomaan huulten mallia, mutta nyt huomaan luomuhuulienkin mallin.
Millaisia huulia itse pidätte kauniina? Itselläni on melko lyhyt suu. Amorinkaaren kuoppa on selkeä. Alahuulessa on hassu pieni poukama. Vaikutelma on ihan erilainen riippuen pienistäkin eroista, miten rajaan.
Omasta mielestäni taiteellisesti kaareutuvat huulet ovat kauniit. Niiden ei tarvitse olla paksut. Itse en pidä afrohuulia kauniina ainakaan vaaleaa alkuperää olevalla naisella. Pyöreälläkin naisella kapeahko suu on nätti (kohtuuttoman muhkea suu yhdistettynä meheviin muotoihin korostaa ahnasta vaikutelmaa).
Nyt en ainakaan ikinä ota huultenrajausta. Se rajoittaa huulipunauksella leikittelemisen mahdollisuutta. Jotenkin minulla on vaikutelma, että osa naisista laittaa huulipunaa rutiininomaisesti lainkaan ajattelematta koko toimitusta, jolloin huulipuna saattaa jopa hävittää huulten kauniita muotoja.
Millaiset huulet ovat mielestänne kauniit?
3
644
Vastaukset
- Huulet huulet huulet
Siis tarkoitin tuolla viimeisellä huultenrajauksella kestobigmentointia.
- huulipuniakaikille
Pidän itse sellasista huulista, jotka on ns. keskipaksut ja joissa on melko korkeat amorinkaaret. Itselläni ei ole amorinkaaria lähes ollenkaan.. .-.
- Anonyymi
Ei ainakaan nykytyylin mukaiset ylitäytetyt huulet, jotka ovat täysin muodottomat. Miksi naiset kuvittelevat että miehet tykkäävät muodottomista huulista? Sama kuin suurissa rinnoissa. Kaikissa tutkimuksissa miehet pitävät pienistä rinnoista (tissifetisistejä lukuunottamatta), silti naiset haluavat suuret rinnat. Käsittämätöntä. Kertokaa miksi teette niin?
Sirot huulet ovat kaunista katsella ja yläkaaren luonnolliset muodot. Täyte hävittää nämä muodot täysin. Ja on todella vastenmielistä katsoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido1173643Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.393211Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1392774Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦192426En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v152323Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain2122121- 362085
- 1211896
- 351894
- 291891