Meillä ikuinen riidan aihe on miehen juhliminen.Olemme n 22 ja m 21 ja olemme seurustelleet 4 vuotta. Asumme nykyään yhdessä. Minä en niin juhlimisesta välitä, mutta mieheni on melkein joka viikonloppu menossa. Menen usein mukaan, mutta olen koittanut sanoa että tahtoisin välillä tehdä viikonloppuisin muutakin. Niin, voinhan antaa mieheni mennä ja tehdä itse mitä huvittaa, mutta kun olisi mukava tehdä yhdessä.Ja muutenkin mielestäni tollainen juhliminen ei ole hyväksi,se tekee levottomaksi. Hän sanoo että anna hänen nauttia nuoruudestaan täysillä. Pitääkö minun antaa olla? Joskus tulee niin epätoivoinen olo ja olen usein hermostunut menoista.
menot
Mes
3618
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse seurustelin kolmekymppisen "miehen" kanssa jonka piti edelleen päästä jatkuvasti, joka viikonloppu ryyppäämään. Lopulta hän ei enää pyytänyt minua mukaan. Outo tilanne. Istuin viikonloput hänen asunnossaan odottaen että herra saapuu ryyppyreissultaan.
Annan vihjeen; älä odota loputtomiin. Kaikki eivät välttämättä koskaan muutu. Mutta sekin on totta että nuoruudestaan pitää nauttia.
Ettei vain olisi käynyt niin että miehesi kokee olevansa kahlittu suhteeseen, että nuoruus menee ohi kun hän kyyköttää kotono kaikki illat.. Missä se raja sitten menee...?
Hei, ei millään pahalla, mutta miehesi on vasta 21. Menovaihe kestää "pahimmillaan" vielä jopa 9 vuotta! Kun te aloitte seurustelemaan, mies oli 17v. Hän siis haluaa varmasti mennä ja ehkä testata markkina-arvoaankin. Anna miehen bilettää niin kauan kun kurkusta ei kaadu sinun rahat ja tiedät aina kun mies baarista laahautuu kotiin, että sinua se rakastaa vaikka siipiään kokeileekin. :)
Reilut 20 vuotta tämän saman miehen kanssa olleena totean surullisena, että jotkut ei ikinä muutu.
Olimme 21 ja 27 -vuotiaat kun suhteemme alkoi. Bailattiin yhdessä viikonloppuisin, mies myös yksin, jos minä en jaksanut/voinut tulla mukaan.
No, saimme lapsen 10 vuotta sitten, ja luulin että nyt loppuu ukoltakin juoksut. Kolme viikonloppua se oli kotona perheensä kanssa, sen jälkeen sama meno on jatkunut. Olisko viime keväänä mennyt pari viikonloppua kotona, kun teimme remonttia taloomme.
Miehen nuoruuskaverit ovat perheytyneet ja rauhoittuneet kuten aikuiset miehet ainakin, mutta mitäpä tekee meidän mies? No, sillä on baarikavereina nykyään näiden nuoruuden ystävien ja omien sisarustensa lapsia, ikähaarukka 18 - 25v. Että setäpä näyttää nuorisolle mallia.
Ettäkö miksen eroa? Varmaan vielä joskus niin teenkin, mutten vielä. Poika tykkää isästään jne jne jne ... syitä löytyy.