Kumma

Mies ei halua, että laitan hänen kuvansa facebookiin? Jotta se ei tulisi nettiin. Deittaileeko vai?
2130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos teidän suhde kariutuu yllättäen niin mies ei halua nolata itseään. Facebookissa kaverisi näkevät miehen eikä mies halua jättää jälkeäkään sinun facebook kavereillesi. Kaverisi voivat tehdä erilaisia johtopäätöksiä erosta ja näin mies voidaan mustamaalata ja asettaa pilkan kohteeksi. Siksi esim. en itse laita facebookkiin seurustelevani, ettei kukaan tee johtopäätöksiä tai mitään vastaavaa jos eroamme.

Äänestä

Ei toisten kuvia pitäisikään laittaa koskaan faceen eikä muualle nettiin. Vain omiaan. Mutta jotkut laittelee mitä sattuu, useimmiten lupia kyselemättä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


höh kirjoitti:

Mies ei halua, että laitan hänen kuvansa facebookiin? Jotta se ei tulisi nettiin. Deittaileeko vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu