Minua niin raivostuttaa tuo mies, haluan erota!!!!! Nyt on hyvät neuvot tarpeen, mistä saa työtön ihminen vuokra-asunnon jolla on vielä luottotiedoissa häiriö? Aivan ahdistaa tämä. Mies tunnustaa rakkauttaan harva se päivä ja itse haluaisin keinolla millä hyvänsä pois tästä! Kulissia pidetään yllä..... Ei naurata ei yhtään.
Kulissit kumoon!!!
2
329
Vastaukset
Ikävää että pidät "kulisseja" yllä pelkästään sen takia, että mies kustantaa sun kulusi.
Kyllä se asunto aina tarvitsevalle löytyy. Mutta vielä parempana vinkkinä... vaikka voi aika kovalta kuulostaakin: mitä jos etsisit ensin työpaikan, niin elämäsi järjestyisi vielä paremmaksi, ja asunto löytyy vielä helpommin. Kun ei ole liian nirso, niin työpaikka kyllä löytyy helposti. Voit elää miehesi siivellä siihen asti kunnes löydät työpaikan, ja heittää hänet sitten jäteastiaan.
Moni mies myös tunnustaa rakkautta, vain yrittääkseen parantaa oloasi. Hän ei välttämättä rakasta sinua, vaikka niin sanookin. Kannattaa ottaa asia puheeksi, ja voi olla että ero on molemmille suuri helpotus.- Loppuun väsynyt
Tervetuloa kerhoon :) Itse erehdyin muuttamaan toiselle paikkakunnalle eli miehen luokse. Työtä en ole saanut, vaikka on koulutusta ja työkokemusta.
Mieheni on narsisti! Viikonloput ovat aivan perseestä, sillä hän on humalassa aivan törkeä suustaan. Kaikille esittää kuinka ihanaa meillä on kun on selvinpäin. MUTTA annas olla kun hän on kännissä, voi luoja tätä elämää. Mun kyllä pitää antaa hänelle anteeksi kaikki hänen sanomisennsa ja tietysti seksiähän pitää olla, vaikka kuinka olisi mieli pahana hänen sanomisestaan.Nyt olen ollut jo niin "huonossa kunnossa", että jopa oksennan viikonloppuisin.
Olen laittanut asuntohakemuksia menemään ja tietysti olen työnhakijana. Kävin myös sossussa puhumassa asiasta.
Ei muuta kuin pyörät pyörimään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle263224Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122389Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.812296Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062014Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761653Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥461508Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta251417Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1201170
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151126