petin miestäni 2viikkoa sitten kännissä ilman suojaa en oo kertonu.. mitä jos oon raskaana tai voiko olla tauti mitä pitäs tehä ennyt suhetta halua pilata yhessä oltu kohta vuosi ja rakastan miestäni
pettäminen
kaivertaa mieltä
10180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vanha konsti käyttöön,äijältäs vaan siementä sisään,kyllähän se lapsi usein syntyy vähä keskosena ja jos on kovasti naapurin näköinen ,ympäristötekijät vaikuttaa usein lapsen ulkonäköön.Voipi olla vaik naapurinnäkönen,enempi kun naapuri itte,mut piä pääs ja vetoo ympäristötekijöihi.Jos isänä musta,niin munki melkein musta koira teki,kaksi valkoista vipeltäjää,vaikka isäki musta.
niin eli mitä pitäs tehä.. se ukko on luvannut olla hiljaa.. mutta kauhea ahistus pitäskö kertoa
Kertomalla sä vaan siirrät oman pahan olosi poikaystäväsi niskaan. Älä kerro. Kärsi itseksesi ja toivo, ettet saanut mitään sukupuolitautia. Kortsua muista seuraavan kerran käyttää. Ei se raskaus ole paha vaan se, että tartutat jonkun taudin poikaystävääsi.
Voi luoja näitä neuvoja. Kannattaisi tunnustuaa, mutta viimeistään jos olet raskaana pitää tunnustaa. Lapsia ei saa valehdella väärän isän lapsiksi, se on julma ja itsekäs petos.
Lapsen kasvu häiriintyy kodissa. jossa jo petollinen äiti yksin kärsii tabustaan ja muistaa miten tosi on. Sen lisäksi on nykyajan helpot DNA-testit netissä, jokainen isä saa totuuden itse selville. Kun äiti toisen kerran pettää ja jää kiinni, jokainen isä kysyy silloin itseltään :"Ovatko nuokaan minun lapsiani". Aiemmin ei voinut selvittää, ovatko, nykyään isä voi ja hyvin helposti. Jos isä selvittää jo kasvattamansa lapsen isyyden,eikö isä olekaan isä, trauma joka lasta tästä asiasta seuraa on kauhea, erityisesti lapselle, mutta koko perheelle. Lapsi voi siis myös kärsiä pahasti, äidin julman petoksen vuoksi.
Jos rakastaa niin ei kai sitä silloin petä, vai?
tehty mikä tehty eisille enään mitään voi.. mutta kuinka nopeasti sukupuolitauti oireet voivat ilmetä
Riippuu taudista. Jotkut voi itää jopa vuosia. Kyllä sä itsesi nyt liemeen saatoit. Omasta halustasi. Et sä poikaystävääsi rakasta, jos pystyt panemaan vieraan kanssa tuosta vaan. Eikä känni ole mikään selitys tuollaiselle teolle. Ehkä se on sulle nyt aikuiseksi kasvamisen paikka.
Todellakin tehty mikä tehty joten kanna nyt siitä seuraukset ja kerro sille muka rakastamallesi poikaystävälle teostasi sillä jättämällä tuollaisen asian sanomatta perustat koko suhteenne petokselle. Sukupuolitaudit itää muutamasta päivästä useaan viikkoon riippuen taudista joten suosittelen että menet testeihin heti tulevalla viikolla ja jos löytyy joku tauti niin toivo ettet ole jo tartuttanut sitä poikakaveriisi.
joono laitoin sille viestiä jonka kanssa tämä vahinko tapahtu.. että onko sillä mitään tauteja.. toivottavasti vastaa
Joopa joo, et halua pilata suhdetta. Oiskos kannattanut miettiä tuota ennenkuin petit, sillä olet pilannut sen jo. Tuo pettäminen tulee aina olemaan välissänne, kerroit siitä sitten kumppanillesi tai. Itse tiedät ja tunnet syyllisyyttä koko ajan.
Mieti ensi kerralla etukäteen haluatko pilata suhteesi vai et? Eikä vasta sitten kun odotat jonkun toisen miehen lasta.