Näin jääkiekko.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se sama Jumala, joka suojeli Lieksalaista kylää sääilmiöiltä mutta ei tsunamin uhreja vuonna 2004, varjeli nyt Suomen joukkueen maalia ateistisilta tsekeiltä. Ne kiekot, mitä Rinne ei näe, niin Jesus saves!
Seuraavaksi vastassa on vahvasti ortodoksinen Venäjä. Toivotaan, että meidän Jumalamme voittaa myös heidän epäjumalansa finaalissa.
Ja tsekit saovat tuta Jumalan koston Itävallan viisuvoitosta. Vai onko Prahassa ehkä Pride-kulkue lähiaikoina?
"Toivotaan, että meidän Jumalamme voittaa myös heidän epäjumalansa finaalissa."
Jumala kuulemma rakastaa sitä, jota hän koettelee.
Näin ollen Jumala rakastikin tshekkejä. Jos Jumala
rakastaa Suomea finaalissa, häviämme.
Tietenkin meidän pitää rukoilla, että Jumala soisi meille voiton! Heh heh! Hullu ajatus, tiedän, mutta noin jotkut ajattelee. Ne jopa oikeasti rukoilee voiton puolesta.
Jumala seuraa superbowlia
http://www.christianitytoday.com/ct/2014/january-web-only/god-watches-big-game-william-lane-craig.html
Hyvä Suomi.
Suomi pääsi ensin "armosta" jatkopeleihin, ja sitten suurella "varjeluksella" finaaliin asti. Hyvin menee.
Jos usko loppuu kesken niin lopussa on varma kadotus. Nyt jos koskaan siis on uskon jalo kilpailu tärkeää, 1. Tim. 6:12.