noih.. oisin kysyny sellasta asiaa kuin huulilävistys.. Voiko sen tehdä ite? Sattuuko? Ja miten se tehään, jos tekee ite.!? Kertokaa noi, ja muita tohon liittyvii juttui
Huulilävis
HUULI
3398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tänne luultavasti tulee monta viestiä että älä tee sitä missään nimessä ite! mutta no, mä tein tossa kesäloman alussa ja parantu hyvin :)
Elikkäs kannattaa jäädyttää sitä huulta ensin vähäse jääpalalla ja sitten työntää neula läpi, muista sitten muuten desinfioida huuli, neula ja koru hyvin ;)
Tolla tavalla se ei satu. Toinen vaihtari tietenkin on ottaa "vahvistusryyppy" mutta sitten en takaa että kannattaa ite enää tehä :D
Mutta joo, ei muuta ku tekemään! Mä en ainakaa kadu yhtään että tein :)
Turha tuommosista on maksaa kun onnistuu itsekin ;)
En suosittele itse laitettavaksi.
Otin itse 3vuotta sitten huuleen lävityksen ja kappas kehveliä ku mulla rupes puutumaan kieli ja toinen puoli naamasta.okei näitä tapauksia on harvassa, vaíkka otin sen liikkeessä niin silti se laitettiin väärään kohtaan.
Kai olet kuullut "kolmiosta" kasvoissa?
se on se kolmio missä kohilla on kasvoissa hermoja ja se voi jopa halvaannuttaa kasvot jos laittaa väärään kohtaan lävistyksen.
joten ole kiltti ja mene lävistäjälle ja ota siellä.et ole yhtään sen nyhveröisempi vaikka et ite laitakkaan sitä korua.vaatii se silti rohkeutta mennä siihen lävistäjän penkkiin istumaan.
Ei se koru niin kallis ole, etteikö sitä ottaisi kunnon liikkeessä.
Eikö olisi muutenkin hienompi sanoa kavereille, että "Otin koruni lävistysliikkeessä."
Eipä ainakaan tarvisi kuunnella juttua siitä, kuinka tyhmä olet kun teit sen itse (:
Tuollaistakin kuulee ^