Nii eli tietäiskö kukaa mitää esim ainetta tai ihan vaa jotaa keinoa millä sais kulmakarvat kasvamaa nopeemmin ja mielellään paksuimmiks?
Kulmakarvoihin apua kiitos
2
143
Vastaukset
- kulmienkasvattaja
TÄSSÄPÄ LIUTA VINKKEJÄ!!!!
-Hiero risiiniöljyä tai oliiviöljyä tai kookosöljyä tai manteliöljyä tai maitoa tai sitruunamehua tai sipulimehua tai vaseliinia tai aloe vera geeliä pumpulitupolla kulmiin joka ilta.
-Syö biotiini-lisää.
-Harjaa tai hiero hellävaraisesti kulmakarvoja 5 minuuttia päivittäin (lisää verenkiertoa).
-Syö B-vitamiinia (esim. maitotuotteet, pavut, mantelit, pähkinät, siemenet, maksa ja luonnonriisi sekä tummanvihreät kasvikset, kuten parsakaali, salaatti...).
-Syö C-vitamiinia (esim. hedelmät kuten kiivi ja sitrushedelmät, marjat, esim mansikka, vihannekset kuten paprika).
-Syö E-vitamiinia (esim. kasviöljyt, täysjyvä, margariini ja pähkinät, oliivit).
-Juo 8-10 lasillista vettä päivässä.
-Vältä sterssiä ja nuku riittävästi.
-Kortisonivoide voi myös auttaa...
-Syö paljon proteeinipitoista ruokaa, kuten lihaa, lohta, tonnikalaa kananmunaa, kanaa, raejuustoa, maitoa, pähkinöitä, rahkaa, linssejä, kaurapuuroa...
-Osta jotain kulmakarvan kasvatus -seerumia...
Kysy jos jäi jotain epäselvää ;)- kulmienkasvattaja
niin ja rautaa ja foolihappoa (B9-vitamiinia) sisältävää ruokaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768