Miehi pani toista ja haluaa olla ystävä

Haluan kuulla mielipiiteet muilta, mieheni haluaa olla tämän naisen ystävä ja he heittävä flirtti keskustelua ja ovat alkusuhteemme aikana pannu. Mutta annoin jotenkin anteeksi... -.- Pyysin ettei enää olisi tekemisissä mutta sittehän ehdotti että hän menee naisen luo yöksi. oisko neuvoja tai jotain?
5218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eiköhän tuo oo selvä. Anna miehen mennä ja eti itelle uus.

Äänestä

He eivät ole "ystäviä", mies haluaa seksiä naiselta hyvin todennäköisesti. Onko seksisuhde jatkunut koko ajan? Soita naiselle ja ole asiallinen, hän kertoo ehkä mitä mies on uskotellut. Sitä en tiedä onko hän rehellinen, osa voi valehdella ettei mies ole käynyt, vaikka olis käynyt koko ajan. Rohkaise naista sanomaan totuus. Onko muitakin ystävänaisia miehellä ja satunnaisia tuttuja?

Röyhkeyden ja satuttamisen huipentuma tuo yökyläehdotus. Hän vihjaa sinulle että haluaa erota sinusta. Ja loukkaa syvästi sillä lauseella. Jos hän (mies) ei itse tajua sitä loukkausta, voi olla intiaani pudonnut kanootista tai ei välitä sinusta yhtään. Tilanne vaikuttaa huonolta, mutta löydät parempaa elämässä. Älä niele noita ihme juttuja mieheltä. Ei kuulu normaaliin parisuhteeseen! Ero olis varmaan hyvä. Tuollaiset vaan jatkuu ja jatkuu yleensä.

Onko hän nuorikin mies vai jo vanhempi?

Äänestä
  • Toki joku voisi kokeilla lauseella tuleeko toinen mustasukkaiseksi. Mutta kyllä nyt taitaa olla muu kyseessä. Voimia sulle.

    Äänestä

Ihanko totta, mitä sä täältä haluat?

Äänestä

Eroa ihmeessä tuollaisen miehen rinnalta, jos teillä ei ole yhteisiä lapsia niin heti vain. Sinulla ei tule olemaan helppoa koskaan, jos jatkat suhdetta tuollaisen miehen kanssa. Löydät varmasti miehen, joka rakastaa vain yksistään sinua. Uskollisuus ja rakkaus on tosi tärkeitä asioita parisuhteessa, että yhteisestä elämästä tulee jotain. Uskalla vain tehdä päätös, että eroat. Koskaan et kadu sitä, mutta jos sitkuttelet miehen rinnalla on se elämästä hukkaan heitettyä elämää.
Toivon sulle voimia, että saat tehtyä päätöksen ja eroat ja varmasti löydät uuden miehen joka rakastaa vain sinua ainoastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Avutonmiehenkanssa kirjoitti:

Haluan kuulla mielipiiteet muilta, mieheni haluaa olla tämän naisen ystävä ja he heittävä flirtti keskustelua ja ovat alkusuhteemme aikana pannu. Mutta annoin jotenkin anteeksi... -.- Pyysin ettei enää olisi tekemisissä mutta sittehän ehdotti että hän menee naisen luo yöksi. oisko neuvoja tai jotain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu