Puun takaa

petetty toistamiseen

Asuttiin erillään olosuhteista johtuen kunnes lapset aina nähdessämme alkoivat puhua äidin pitkistä keskusteluista jonkun kanssa netissä. En siihen reagoinut koska ajattelin sen olevan normaalia, koska me myös kävimme pitkiä keskusteluja netin välityksellä.
Totuus ei tullut edes silloin ilmi koska olin niin hyväuskoinen kun vähät tavarani mitkä oli pelkästään minun niin oli laitettu siististi muovipussiin eteiseen odottamaan kotilomaa.
No taivas repesi 3 vko sitten, olen tavannut uuden ja me ollaan yhdessä päätetty jotta sinulla ei ole enää asiaa tänne. Voit lopettaa sen soittamisen koska meidän keskustelu on turhaa... No siinävaiheessa en oikein tiennyt mitä tehdä... lapsia en nyt ole nähnyt toviin ja en tiedä kuinka mennä eteenpäin, olen niin rikki...

3

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gondoli

      ei muuta kuin menet kotiin ja pyörität kaveria hieman... varauksella jos pystyt...

    • Tuhlaus

      Tässä se tulee esiin, työmatkojen aiheuttama yksinäisyys, joka nakertaa suhdetta, kun ei voi olla kotona, niin tilalle tunkijoita on kyllä pilvin pimein.

      Näitä eroja on hyvin paljon, eli kuka tässä maassa perheet rikkoo, ne on työnantajat jotka vaativat henkilöstön jatkuvaa viikkojen matkustelua.
      Mielestäni on nyt tähän epäkohtaan puututtava, sillä kyllä se kotiin jäävä perhe tarvitsee hoitaa sen joka vie sieltä pois eli mikä estäisi yksinäisen puolison menemästä kakkossuhteeseen.
      Tärkein asia mitä tiedän tällä hetkellä hoidettavaksi, sillä yksikin rikottu perhe tällä tavoin on liikaa, sen seuraukset ovat valtavat, Läheisten elämä rikkoutuu ja ennen kaikkea lasten. Lisäksi yhteiskunta joutuu mukaan, sillä monesti tarvitaan erilaisia tukia eteenpäin menemiseen.
      Hirvittävä yhteiskunnallinen tuhlaus, monen perheen lapset vielä ongelmoivat siinä määrin, että eivät tulevaisuudessa pysty elämään ilman yhteiskunnallista tukea. Joten asia koskee vuosikymmeniä eteenpäin yhteiskuntaa, eikö kukaan ja mikään taho, kansanedustajat ym muut isot ryhmät näe asiaa tärkeäksi.

      Tähän ei tule muutosta muutoin kuin, että todella nämä isot tyhmät saadaan ajamaan asiaa todella.

    • katkera

      Moi,
      mä hakisin puolisoni takaisin.Mulle kävi niin että eksäni muutti pois ja otti yh äidin.No minä tästä "riemastuin" mutta mua kehoitettiin olemaan puuttumatta asiaan.En puuttunut..kadun tätä syvästi.Mun olis pitänyt taistella miehestäni..koska hänet takaisin halusin.Nyt olen lasteni kanssa yksin.Riitelemme paljon..ei ole helppoa ei todellakaan..Taistele ja jos et jaksa niin odota,kyllä se heidän suhde päättyy.Sit voitte keskustella ja yrittää uudestaan.Mä en pystynyt odottamaan.Olen jatkanut elämääni vaikka tiedän että eksääni rakastan aina,eikä toista tule.Olen sen hänelle sanonutkin ja tiedän että minun rehellisyyteni repii eksäni vielä hajalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3425
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2559
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      109
      2519
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      2174
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1693
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      48
      1594
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1536
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1305
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      137
      1267
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1146
    Aihe