Olenko liian miesmäinen

Täällä oli keskustelua aiheesta olenko liian hyvännäköinen.
No otetaan monia naisia koskettava aihe esille: olenko liian miesmäinen nainen?
Olisi kiva kuulla miesten näkökulmaa asiaan.

Kerron itsestäni sen verran, että en meikkaa enkä pukeudu hameseen kuin juhlissa, kalastan, metsästän, omistan pienoiskiväärin ja haulikon, osaan tehdä kodin remontit itse ja osaan myös laittaa ruokaa ja olla nainen jos on tarve.Baareissa yleensä jos joku mies tulee juttusille niin tuntuu että pitäisi olla se blondi joka huutaa joka kärpäsestä, niin sais ritarit paikalle pelastamaan. Kuitenkin loppupeleissä miehiltä menee hermot kun muija ei osaa eikä tajua mistään mitään ja toisaalta miehiltä menee hermot jos nainen osaa ja tietää enemmän kuin te. HALOO, koittakaan päättää mitä haluatte kun kaikkea ei voi saada yhtäaikaa.

4

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nainen=hyvyys?

      Joo kyllä perusasiat on
      aika raakoja.
      Jokin miellynttää ikäänkuin
      perusnaisissa,
      joissa kaikki on yksinkertaista
      ja puhuvat totta.
      Valehtelijan kanssa on
      vaikea elää.
      Ei voi elää valehtelijan kanssa.
      Jos suutelet vaimoasi ja
      tunnet että se teki erittäin
      hyvää.
      Niin mitä ajattelet valehtelija-
      vaimon kanssa sinä hetkenä.
      Olikohan suuteleminen hyvää?

    • _M84_

      Nainen jolla pysyy työkalut käsissä, järki juoksee muissakin asioissa kuin vain kenkäkaupan näyteikkunan edessä ja ulkoisesti on vielä naisellinen niin mikäs sen parempaa, lähes täydellisyyttä hiova paketti. Ei tarvitse kaikkea tehdä itse ja voi luottaa toisen osaamiseen. Mutta taas jos koet suurta halua tuoda esille noita taitojasi ja pyrit vielä näyttämään joka asiassa sille mahdolliselle miehellesi pätemällä ja syrjäyttämällä hänet työssä niin sitten pilaat itse mahdollisuutesi siinä.

      Mielummin minä otan sellainen naisen kumppaniksi jonka kanssa voi lähteä vaikka puusavotalle tai autotalliin tekniikkata vaihtamaan kuin sellaisen jolle maailma kaatuu siihen että kynteen tuli lohkeama tai pikkurillin pää likaantui rasvasta.

    • MiesJokaTiesiLiikaa

      Kannattaako olla liian täydellinen paketti?? Vaikka osaisit remontoida ym, niin anna miehenkin tehdä miehen työn edes jossain. Esitä vaikka että juuri tätä et osaa, tai tätä et tiedä, voisitko auttaa, vaikka olisi sulle lastenleikkiä ja mies tekisi sen vielä päin honkia, mut jokatapaukses. Mieskin tuntee itsensä tarpeelliseksi, eikä typeräksi. Juu, on kiva kyl panna kaunista naisellista naista, mut ei se riitä parisuhtees.

    • Jagdpanther

      Marry me?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3023
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2675
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2275
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2168
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1976
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      35
      1775
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1556
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1507
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1350
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1329
    Aihe