"kovat kaupungin äänet, puista lehdet tippuu
senkin kuulla voi jos vaan hiljaa liikkuu, hiipuu himmenee katulamput, yksitellen,
viimenen sammuu , maailma loppuu sitä ennen"
"Tunne mikä yksin omaan riittää, silti kahlitsee, toisin yhteen liittä.Eläimet, ihmiset koko yhteiskunnan, karumman, maailmasta teemme, kuristetaan tulevaisuuden hengen, se on maailman kuva mist irti ei päästetä,ei uskoa säästetä"
"Me synnyttiin, luontokappaleiks suuriks, valitsen tään duniks, juur siks, et saisin sanoo, kuinka suuri on mun elämän janoo, ei se katoo
ees orvokkien alla, vaik sinnekki joudun saan nukkuu hyvällä paikalla, taivaan alla, nyt täällää, sateisellaki säällä, keväällä."
"Kehotetaan tekee jotain suurta, paperit täyttyy lauseist ei oo mitään muuta, ajatus ku nälkänen kissa, piinaa haluu sen sanoo vaik unissa, maailman rakkaudest , yhen ihmisen mieliin,kumpa kaikki tärkee jäis teijän huulil, suupielii."
"Levitetään uskontoo, uudenlaista, ollaan sanavarasto täyn iskulauseita, ei tää kavalla, alhasempii luokkii, kuninkaan istuimel hoppi, räppärit sitä kulttuurii ruokkii, ku vettä juotki, vettä juotki."
"Arvostus, se mitä iteltäs vaadit, pieni hetki ja jo leikkaa kaali, sulattaa pikkuhiljaa solui ajatuksel, et vaik must tulee räppäri, täyttää toivomukse."
"Taas kävellä kaduil, kattoo ku vesi ränneist tippuu, kuin sun poskellas liikkuu, rikkoutuu, ku kohtaa asfaltin, täytyy uskoo tai toivo menettää maltin."
"Tarjoon kierroksen kylmii trinkkei, huonoi iskuvinkkei, myyn krakoja pinkkei,
se on kuumin muoti , niil rahoil ostan tuopi ja jututan suaki."
"Vaik mul ei ois naista, en kotitöistä laista,
itte itteeni mä paistan, yhtä hyvälle se maistaa."
"Iltaa istutaan kavereiden kesken, ne ei oo staroi, mut ymmärtää kyl sen et, mul on kiireitä, naisii ja rahaa, lihaksii mut en tekis niille ikinä pahaa."
"Oon tunnollinen, luksus huvilaani koristan, eikä ylikasvanu hamppu, seiniä somista, omistan paljon ja viel enemmän, en oo omahyvänen vaan teen mitä lupaan tekevän."
"Alkaaks tanssijalkaa vippaa,
pari tuoppi kittaa, heitä tän mimmin kans settii
kuka ehtii, kiirehtii, tää tää on breikkii
ei esileikkii,ei feikkii
Alkaaks tanssijalkaa vippaa, svippaa mukaas toi likka, dikkaan niin monenlaist biittii, mut tää träkki kuittaa hotel sviitti, ja jäät kii
neidit haluu vaan sua ja sun lihaksii."
...mielipiteitä...?
MIELIPITEITÄ NÄIST SANOTUKSEN PÄTKIST!
9
413
Vastaukset
- g'sah
Noo ihan ok. Jätät vaan enemmän tota minä sitä minä tätä juttua pois ja korvaat sen jollain hyödyllisemmällä.
- too slow
Hyvä...enpä muuta keksi sanoa...
- jape
Aikamoista Bling Bling-sontaa...
- afdopasd
ihan ookoo mutta sinuna en tänne noita pistäisi. pidä ne itelläs tallessa näytä kavereilles tai sitten tuo ne julki kun oot saanu tuosta sen biisin.
- meitsi_86
Ihan hyvää kamaa, ei valittamist.Levytyssopimusta kehiin ja siitä se lähtee..tsemii;)
- tytteli
Joo..mä ainaki tykkään tosi paljon noist riimeistä!
Rimmaa hyvin ja asiaa löytyy...kumpa mäkin osaisin...he he =) - hkj_mies
mieletönt...en tiedä minkä ikänen oot tai muuta mut täs on jo ainesta.Ja ku nää ei oo ees kokonaisii biisei vaan pätkii ni voi vaan arvailla kuinka hienoi ne on kokonaisuudessaan.
Ei moittimista. - hoppi-pimu
Kauniita ja hauskojakin sanoja!
ei niitä nyt kovin syvällisesti tos jaksanu lukee, mut ihan jeees!!! - gegs
juu, hyvältä kuulostaa ! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6417865Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4362145Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2252048- 1431630
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511219Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251187Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951055Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65824Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6705Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.50679